5 tipů pro dokonalé třpytivé líčení

Když už svůj novoroční look nebudete moci letos vynést mezi lidi, můžete alespoň některé jeho záludnosti vyladit k dokonalosti. Silvestr je téměř tu!

Foto: Getty Images

Líčení pro slavnostní chvíle většinou nešetří třpytem. Ten je ovšem náročný nejen co do nanesení na vybranou partii, ale také výdrže na stejném místě. Jakých pravidel se držet?

Intenzivní odlesky glitrů zpravidla míří na oční víčka, u náročnějších klidně na rty. Obě místa jsou však svým způsobem namáhána, a tak musí být způsob aplikace zvlášť sofistikovaný. Mimochodem, na více partií obličeje se třpytky ani nedoporučují, aby celek nepůsobil přehnaně. Pro zvýraznění tváří, hrany nosu nebo třeba vnitřních koutků očí, je vhodnější spíše rozjasňovač.

Zásada č. 1:

Třpyt zdůrazňuje. Což je samozřejmě žádoucí, akorát, že pokud chcete, aby některé nedokonalosti tváře zůstaly skryty (např. drobné vrásky, výrazný nos, povislá oční víčka ap.), s perleťovými nebo dokonce glitrovými líčidly se jim obloukem vyhněte.

Zásada č. 2:

Na oční víčka nanášejte třpytky jako první. Tzn. ještě před make-upem. Zářivé částečky mohou během aplikace opadávat, takže byste si tím hotový podklad zničila. Bez něj však stačí vše, co na tváře napadalo, setřít odličovacím ubrouskem a pokračovat krytím.

Zásada č. 3:

Určitě u očních víček nevynechávejte podkladovou bázi, jež třpytivé stíny zafixuje. Anebo vybírejte z gelových či krémových konzistencí, které dobře drží samy o sobě, aniž by se slévaly do záhybů víček. Variantou je také třpytivá linka, která existuje buď speciální, v tekutém provedení nebo ji lze imitovat stínem s pomocí zkoseného plochého štětce.

Zásada č. 4:

Pokud byste třpytivý efekt zapracovala raději do rtů, ale máte k dispozici pouze sypké třpytky, naneste přes vybranou rtěnku podkladovou bázi, do které prstem nebo štětečkem vpracujte zářivé částečky. Můžete se přitom držet pouze na středu úst nebo jej rozprostřít po celé ploše.

Zásada č. 5:

Pro jemné prozáření dalších partií obličeje, sáhněte po rozjasňovači. Existuje také ve více konzistencích (od krémových v tyčince, přes tekutý až po pudrový) a patří na místa, která chcete přirozeně vyzdvihnout. Takže na horní hrany lícních kostí až ke spánkům, do vnitřních koutků očí, na místo pod obočím nebo nad středem horního rtu.

TIP: Líčení obličeje můžete rafinovaně propojit s manikúrou - stačí přidat třpyt i na nehty. Ale opět jím spíše šetřete a naneste lak s glitry, třpytkami či perletí třeba jen na jeden či dva nehty každé ruky. Pokud bude mít vyloženě pouze zářivý efekt, můžete nanést vrstvičku přes oblíbený odstín laku a zafixovat ji top coatem.

Čtěte dál