5 tipů na stylové lyžování v Česku

Letos je i v Česku spousta sněhu, a tak by byl hřích nevyrazit do místních hor.

Máme pro vás tipy na stylová ubytování, kam se budete rádi vracet v dalších sezónách i úplně jiných ročních obdobích. Vybírali jsme je spolu s Amazingplaces.cz, takže nám můžete věřit.

Apartmány AP 19
Foto: archiv Amazing Places

Krušné hory jsou snad poslední hory, které ještě nejsou „zkaženy“ turismem. V poslední době se o nich ale mluví čím dál častěji. Svůj podíl na tom jistě mají iApartmány 19. Majitelé je opravdu „vymazlili“, protože si původně chtěli pořídit chalupu jen pro sebe a svou rodinu. Při renovaci domu původně z 19. století nezapomínali i na ty nejmenší detailya výsledkem je moderní a mimořádně prostorný interiér. Součástí je i kouzelný wellness, kde se budete osvěžovat po sauně či koupat v kádích z masivního dřeva. To vše pouhý kilometr od lyžařského střediska Plešivec.

Prezidentská chata
Foto: archiv Amazing Places
Prezidentská chata

Znovu otevřená chata v Jizerských horách se začíná stávat novým hitem. O znovuotevření a citlivou rekonstrukci se postaral podnikatel a místní rodák Dalibor Dědek, který zároveň skoupil i okolní louky. Bylo zachováno původní trámoví i vrzající schody. Chata ale získala i nové prvky. Nádhernou verandu v restaurační části lemují dřevěná špaletová okna. Komfort vytváří nová sauna nebo chytře koncipované zázemí pro sportovce a v zimě samozřejmě lyžaře.

Erlebachova bouda
Foto: archiv Amazing Places

V srdci Špindlerova Mlýna se ubytujte v hotelu Savoy, odkud budete mít veškerou místní zábavu kousíček. Jestli si však chcete užít trochu klidu a ubytovat se maličko stranou, zkuste Erlebachovu boudu. Nabízí útulný interiér, prvotřídní spa a hlavně nádherný výhled na celé údolí. Leží totiž v samém srdci Krkonošského národního parku. V těsné blízkosti je lyžařský vlek Malý Šišák, kde si užijete i večerní lyžování, anebo si zajeďte kousek dál, třeba na Medvědín.

Hotel Olympie
Foto: archiv Amazing Places
Hotel Olympie

Protože je ve Špindlerově Mlýně zřejmě nejlepší lyžování u nás, přidáváme ještě jeden místní tip - nově zrekonstruovaný superior hotel Olympie, který leží v malebném údolí Svatého Petra. Modernímu interiéru (a vlastně i exteriéru) vévodí dřevo, přesto je příjemně vzdušný. Během přestavby přibyl také nový wellness s krásným výhledem na okolní kopce. Můžete si tu zaplavat v bazénu s proti proudem, užívat si ve vířivce nebo finské či bio sauně ovoněné bylinnými oleji.

Krásná Samota
Foto: archiv Amazing Places

Jako na prázdninách u (velmi stylové) babičky si budete připadat v chalupě zvané Krásná Samota. Najdete ji na půli cesty mezi Lužickými horami a národním parkem České Švýcarsko. Jsou tu jen čtyři apartmány, takže když pojedete s partou přátel, budete to tu mít celé jen pro sebe. Počítejte však s maximálním servisem. V okolí jsou skiareály Chřibská nebo Jedlová. Kdyby vás náhodou nebavilo lyžování, můžete se objednat na masáž nebo si zajít na ranní lekci jógy.

Čtěte dál