5 romantických filmů, které vás zaručeně dojmou

Pláč očišťuje, do těla vyplavuje těla oxytocin a endorfiny, které uvolňují bolesti a zlepšují náladu. Připravte si tedy kapesníčky a jdeme na to…

1 Madisonské mosty
Foto: archiv

Když jsem byla malá, nechápala jsem, co na tomto filmu moje máma vidí. Vždyť se v něm zdánlivě skoro nic neděje. Meryl Streep a Clint Eastwood v klasice o tom, co všechno musíte obětovat lásce a o tom, že čtyři dny v lidském životě nemusí znamenat nic, ale také všechno. 

2 Věčný svit neposkvrněné mysli
Foto: archiv

Zlomené srdce bolí jako čert. Co kdybyste mohli všechnu tu bolest a vzpomínky na svou bývalou lásku vymazat? Přesně o to se snaží Jim Carrey v jedné ze svých životní rolí, když se snaží vypořádat s rozchodem s okouzlující a trochu potrhlou Kate Winslet. Snímek, který vás svým originálním “mozaikovitým” vyprávěním naprosto uhrane...a také rozpláče.

3 Love story
Foto: archiv

“Co můžete říct, když zemře pětadvacetiletá dívka?” Tak začíná slavný snímek z roku 1970. On je cepovaný mladík z bohaté americké rodiny, ona rozjívená klavíristka. Seznámí se na univerzitě, ale jeho otec jejich lásce nepřeje. Navzdory tomu se rozhodnou vzít a klestit si cestu životem sami za sebe. Pak ale přijde nemoc… 

4 Soumrak dne
Foto: archiv

Anthony Hopkins jako majordomus na anglickém panství zasvětil svůj život službě. Nechal si tak proplout svou životní lásku mezi prsty. Vypadá to ale, že mu osud nabídne svou chybu napravit. Jenže to by to nebyl “doják”, aby se do toho něco nepřipletlo. Herecký koncert Anthonyho Hopkinse a Emmy Thompson. A také důkaz, že se žádostmi o ruku není radno otálet.

5 Anglický pacient
Foto: archiv

Ralph Fiennes, Juliette Binoche a Kristin Scott Thomas v tragickém milostném trojúhelníku rozpřaženém napříč válkou i několika časovými rovinami. Jeden z nejsilnějších romantických snímků, který se stal ikonou, stačí vidět jednou a pod kůži se vám zadře navždycky.

Čtěte dál