5 pražských kaváren, kde se vám bude dobře pracovat

Některé podniky se hodí spíše na posezení s kamarádkou a vášnivou debatu o poslední Dior přehlídce, v jiných zase odepíšete na všechny dlouho odkládané e-maily a napadnou vás v nich ty nejlepší myšlenky. Máme pro vás tipy na místa z druhé kategorie, na naše oblíbené #CoffeeOffice.

Foto: Shutterstock

Podle jakých kritérií jsme je vybírali?

- Výborná káva je samozřejmostí! (A stejně tak sójové, ideálně i mandlové mléko.)

- Přívětivá obsluha. Inspirativní interiér.

- Rychlá wifi.

- A především ta těžko uchopitelná atmosféra, která vás motivuje k aktivitě a díky které se vám v hlavě rodí zajímavé nápady jako houby po dešti.

Nespočet šálků jsme už vypili v… 

Spižírna 1902

Výrazně barevné tapety a vzdušný světlý prostor ve vás probudí kreativního ducha, ale i excelovská tabulka vás zde bude méně rozčilovat. 

New Chapter Café

Velmi klidný podnik s minimalistickou estetikou, kde vás nic nebude rušit a odvádět pozornost od práce. Ideální, když se opravdu potřebujete soustředit. 

Tvoje máma

Útulná, přívětivá kavárna, která si na nic nehraje a vám v ní bude prostě a jednoduše krásně. Ukonejší podrážděné nervy podobně jako víkendová návštěva doma, u vaší maminky. 

Kavárna co hledá jméno

Ruch tohoto podniku je bohatě vykompenzován ovzduším, které přímo vybízí k tvořivosti.

Café Jedna

Kavárna v budově Národní galerie – to je už samo o sobě definicí uměleckého prostředí. Obrovská místnost plná světla mimovolně zklidní pracovními úkoly přecpanou mysl a donutí vás koncentrovat se na to důležité. 

Čtěte dál