5 nejluxusnějších ingrediencí v anti-age péči o pleť

Jsou synonymem luxusu, ale nemusí se blýskat pouze na šíji nebo prstech ruky. Stejně tak dokážou drahocennosti. Zlato nebo třeba platina umí zazářit i jako exkluzivní součást přípravků oddalujících stárnutí. A nejsou jediné.

Foto: Shutterstock

Jakými schopnostmi ve skutečnosti vynikají ingredience, které se řadí ve světě šperků či gastronomie k těm suverénně nejdražším?

Zlato

Díky schopnosti intenzivní regenerace dokáže pokožce navrátit mládí, zdraví a pružnost. Mikročástečky navíc šikovně odrážejí světlo, a tak pokožku prozáří hřejivým jasem a opticky ji vyhladí. Tím, že jsou zlatu vlastní i antioxidační účinky a dovednost vázat vodu, zabraňuje vzniku jemných vrásek a při dlouhodobém užívání celkově zlepšuje stav pleti.

Perly

Jejich hlavní přednost tkví ve vyrovnávání nejednotného tónu pokožky, a tím pádem i ve zmírnění viditelnosti pigmentových skvrn. Pro svou schopnost stimulovat tvorbu kolagenu a posilovat bariéru pokožky se stávají nejen součástí protistárnoucí péče, ale výhodné jsou i v podpoře hydratace pleti.

Platina

Největší devízou platiny je obnova hutnosti pleti a mladistvých kontur tváře. Zároveň pochopitelně zlepšuje elasticitu a strukturu kůže. Tím, že aktivuje produkci kolagenu, pomáhá posílit kožní bariéru, zlepšit hydrataci pokožky a prodloužit životnost buněk. 

Diamanty

Vynikají exfoliačními účinky a umožňují proto snazší pronikání účinných látek do hlubších vrstev pokožky. Současně stimulují mikrocirkulaci, vyhlazují, ale především mají jemné krystalky, které vytvářejí na tváři perleťový efekt. Obličej tak rozzáří mladistvým jasem a novou energií.

Kaviár

Kromě kulinářského zážitku, který jinak tato luxusní složka přináší, se v kosmetice může pochlubit obsahem celé řady živin – aminokyselin, minerálů či stopových prvků. Na jaký efekt se s ním můžete těšit? Hydrataci, výživu, obnovu pružnosti, zpevnění a ochranu před vnějším poškozením.

Čtěte dál