5 motivačních podcastů, díky kterým se stanete superženou

Ještě lépe – vyzenovanou superženou.

Foto: IMAXtree

205 ovlaječkovaných mailů čekajících na vyřízení, to-do list délky Tolstého románu, telefon hystericky poblikávající všemi možným notifikacemi a koš na špinavé prádlo… je „svědomitě“ ukryt KDESI pod tím špinavým prádlem. Je vám taková situace povědomá a umíněné ignorování e-mailové schránky přestává fungovat? Nezbývá než vyzkoušet opak přehlížení povinností. Motivaci. A následnou činnost. Tady platí přímá úměra.

Není třeba si na zrcadlo v koupelně rtěnkou napsat povzbudivý pinterestový citát, ono je vcelku praktické se v zrcadlech vidět. Co ale zkusit něco jiného: ráno po cestě do práce dejte do uší sluchátka a pusťte si podcast, který vám dodá chuť zorganizovat si život, donutí vás začít si svých úspěchů více vážit, anebo vás pobídne k tvorbě, k tomu, abyste už konečně začala s měsíce odkládaným projektem.

Máme pro vás tipy na podcasty, které vám ve všem výše zmíněném pomohou.  A nezáleží na životním stylu ani pracovní pozici. Od autora vyznávajícího minimalismu se můžete naučit efektivně tvořit seznamy úkolů, ale přitom není nutné vyprázdnit botník a zbavit se své cenné sbírky obuvi à la Carrie Bradshaw. Rady expertky na kreativní motivaci lze zase aplikovat i na jiné sféry života a následně díky nim načerpat povzbudivou energii.

Motivace je komplikovaná jako konturování Kim Kardashian, jedno je ale jisté – není jí nikdy dost. (Motivace. Ne Kim.)

Foto: IMAXtree

Optimal Living Daily

Krátké, přibližně desetiminutové epizody jsou ideální na ráno, například když si budete dělat make-up nebo čistit zuby. Aneb multitasking ve své nejryzejší podobě. Jedná se o předčítání článků z podnětných blogů a webů tvůrců, kteří se stali odborníky na všechny okruhy osobního rozvoje. Od finančních vychytávek až po obecné rady jak vést spokojený a smysluplný život. Taková podcastová instantní polévka – do deseti minut hodně muziky.

Girlboss Radio

Pořad, za nímž nestojí nikdo jiný než Sophia Amoruso. Jestli existuje někdo, od koho byste měla načerpat inspiraci ohledně sebevědomí a sebe-uznání, je to právě podnikatelka Sophia. Divoké mládí vystřídal obrovský úspěch v raném věku, následný bankrot její společnosti, který ji ale rozhodně nezlomil. Naopak Sophii přivedl k jiným zajímavým aktivitám a novým úspěšným projektům. Takže až vás bude čekat náročný den, otevřete v aplikaci Girlboss Radio, vyberte některý z rozhovorů se zajímavými hosty (doporučujeme například epizodu s Leandrou Medine, Emily Weiss, Garance Doré nebo Aimee Song), vyfoťte selfie, přidejte Sophiin hashtag #girlboss a svět je váš. Bez debat.

The Minimalists Podcast

Dokument Minimalism si vydobyl až kultovní status a určitě stojí za zhlédnutí. Ať je vám tento přístup k životu blízký, nebo není, je možné z něho načerpat inspiraci v obou případech. Spousta drobných vychytávek a modelů myšlení minimalistů může pomoci žít příjemněji a praktičtěji každému z nás. Dejte iniciativám Joshuy a Ryana, kamarádům, kteří toto hnutí zpopularizovali, šanci. Vybírat můžete z knížek, článků na blogu nebo právě z podcastových epizod. Třeba vás jejich přístup inspiruje k vyklizení té části skříně, při jejímž otevření hrozí zasypání lavinou fascinujících zbytečností.

Magic Lessons

Podcast Magic Lessons navazuje na bestseller Big Magic autorky Elizabeth Gilbert. A stejně jako kniha snaží se i podcast pomoci lidem s touhou tvořit oprostit se od strachu a s plány a projekty začít. Epizody mají formu rozhovorů s lidmi, kteří, ať už z jakéhokoliv důvodu, kreativně stagnují. Elizabeth a její hosté/přátelé radí, jak danou situaci překonat. I přesto, že se jedná o problémy s naplněním spíše uměleckých cílů, jsou doporučení využitelná i v jiných případech a životních situacích. Elizabethin optimistický hlas a upřímný jiskřivý smích skutečně dodávají chuť tvořit – cokoliv! I koupit si v papírnictví pastelky a omalovánky se najednou jeví jako ten nejúžasnější nápad. Jde jen o to, aby vás činnost naplňovala a bavila. Tak jednoduché to je. A díky Elizabeth Gilbert tomu opravdu začnete věřit.

The Lavendaire Lifestyle

Ač je Aileen mladá, podařilo se jí dát svůj život do kupy až udivujícím způsobem. Jestli hledáte tip na super organizační aplikace nebo návod na to, jak bojovat s prokrastinací, podívejte se na některé z videí na jejím YouTube kanálu Lavendaire. Podcast je pak mixem podobných rad a rozvorů s lidmi z kreativní branže o jejich vlastních kariérách a osobním rozvoji. Nejedná se o žádná zvučná jména, o to snazší je podněty a inspiraci aplikovat na vlastní život.

A až selže všechna podcastová motivace světa, zbývá už jen jediné: „Tu kabelku si objednám až odexpeduji nejméně 15 z 30 ovlaječkovaných mailů…“

Čtěte dál