5 lokálních značek nadčasových kabelek, které byste měli znát

Ať už ve skříni tento kousek postrádáte, nebo chcete doplnit svou sbírku o nový, určitě se nezapomeňte zaměřit na tyto české značky.

Loro Oro

Tato značka své minimalistické produkty navrhuje v Čechách, následně je však precizně vyrábí v Itálii. Nyní přichází s novou edicí kabelek, která obsahuje dva modely v zemitých odstínech dostupné, jako vždy, ve variantě z hladké i croco kůže. Celá kampaň, která k edici vznikla, je laděna do těchto zemitých barev, doplněných přírodními materiály, které mají evokovat toto období.

S předchozí kolekcí Edice 0 značka ohlásila zrušení sezónnosti, což je momentálně častý krok značek a návrhářů. Nové kolekce už proto nebudou definovány přívlastkem „jarní“ nebo „podzimní“, ale nadčasovost barev a tvarů zaručí naprostou variabilitu nošení napříč všemi ročními obdobími i událostmi. Dokonce si můžete nechat vaši zvolenou kabelku personalizovat formou monogramu a udělat ji tak ještě jedinečnější.


Folbeur

Česká značka kožených kabelek a doplňků, která se zrodila v roce 2014. Stojí za ní Markéta Folberová, jež k tomuto kroku vedl nápad navrhnout minimalistickou, nadčasovou, praktickou a zároveň chic kabelku z kvalitní kůže na každodenní nošení za rozumnou cenu. Následně nastalo dlouhých  pět let hledání cesty, jak si tento sen splnit, ale povedlo se! 

Nyní Folbeur nabízí již čtyři typy kabelek - velké Grand, Poche a nejprodávanější Petit a poté malé Macaron Petit. Nyní se navíc chystá spatřit světlo světa nový model, který vychází právě z Macaron Petit, a to Macaron Grand (větší verze již osvědčené malé kabelky).

Krásné a nadčasové kabelky však nejsou to jediné, na co se značka soustředí. Nabízejí také doplňky a peněženky - velké Tartellete Grand a malé Tartellete Petit. To vše hned v několika barvách - od klasické černé a šedé, které jsou zkrátka univerzální. Nechybí barvy podzimu, tělová a hnědá, které doplňuje již zářivější červená s oranžovou. To však není vše a v portfoliu značky najdete také kousky ve výrazné zelené či modré.  


.about leather.

Tvorbu této značky má od roku 2018 na svědomí Barbora Musilová, která se zaměřuje na ručně šité kabelky, ledvinky a další kožené doplňky. Vše však spojuje minimalismus, lokálnost, nadčasovost a nesmíme zapomínat na udržitelnost, která je pro Barboru zásadní hodnotou v oděvním průmyslu. 

Na Designbloku 2020 nedávno uvedli novou kolekci .be sinful., která představuje elegantní kabelky a ledvinky z černé kůže, jež zdobí tepané kříže od šperkařky Veroniky Ďuricové alias Dick Wolf. Tento výrazný prvek je pro About leather novinkou, ale krásně doplňují černou kůži v imitaci krokodýla a dodávají jí punc luxusu a hříšnosti.


PBG

Lokální značka, která se zaměřuje na kabelky, batůžky a další kožené doplňky, všechny produkty navrhuje v Praze a následně je přivádí k životu pomocí těch nejlepších materiálů z celé Evropy. Praktické, ale zároveň velmi chic kožené doplňky, jež vyzdvihnou každý look.

Na Designbloku 2020 představili svou nejnovější kolekci, která byla velmi očekávanou největší novinkou značky PBG tohoto roku. Jedná se o kabelky typu Tote bag tentokrát ve spolupráci s českou bloggerkou a fotografkou Nicole Kudělkovou. Jedná se o kabelku, která vás bude doprovázet celý den, a to včetně vyjímatelného psaníčka Purse, které slouží na jakékoliv drobnosti či jako samostatná kabelka až vyrazíte na drink do svého oblíbeného podniku. A to vše v jemné barvě Powder Rose, která byla namíchána přesně pro tuto kolekci. Dále bude vyráběna také v černé a šedé barvě, avšak pudrová růž je pro tuto kolekci signifikantní.

Kolekci doplňuje hedvábný šátek s designem návrhářky Anny Schwitzer, který je k dostání ve dvou barevných variantách.


Verlein

Základními pilíři této české značky, která byla roku 2018 založena Veronikou Stuedlein a Maximilianem Stuedleinem, jsou nadčasový design, kvalitní evropské materiály a tradiční řemeslné umění. 

Kreativní směr značky udává spíše Veronika, která se také vyjádřila k nedávné kolekci. „V nové kolekci experimentuji s novým typem kůže, kterou je tzv. Croc print leather. Tato hovězinová kůže působí díky svému reliéfu, který imituje kůži plazů, velmi luxusně a exoticky. Kabelky z kolekce Cinch Croc jsou určeny pro sebevědomé ženy, které chtějí podtrhnout svoji osobnost výraznějším doplňkem. Pro ženy, které chtějí minimalistickou kabelku s dávkou extravagance,“ vysvětluje svůj autorský záměr. 

V kolekci najdeme například elegantní a sofistikovanou kabelku Ana Croc Black Matte, a to ve stylové černé barvě vyrobenou z hovězinové kůže v matné úpravě. Ta je doplněna o tmavě šedou semišovou kůži uvnitř klopy. Nechybí ani oblíbené Crossbody Ana Croc, tentokrát v barvě Amazon Green. Provedení je v jemně lesklé povrchové úpravě, jež spolu s temně zeleným odstínem dodává kabelce výrazný vzhled a punc extravagance.

Čtěte dál