5 kroků, jak se správně starat o plavky

Aby vám vaše nové plavky vydržely co nejdéle.

Foto: archiv Calzedonia

1 Pozor na opalovací krém

Tím nemyslíme, že byste se měla přestat mazat opalovacím krémem. Naopak! Ideální postup je nejprve namazat celé tělo, nechat zaschnout a až potom si obléct plavky. Nejen, že ochráníte své bikiny, ale předejdete tak spálené kůži kolem plavek, na kterou se většinou zapomene.

Foto: archiv Calzedonia

Dvoudílné plavky, Calzedonia, 1250 Kč.

2 Šetrné praní

Po každém koupání plavky nejprve vymáchejte ve studené vodě, abyste je zbavila písku, soli nebo chloru, poté je vyperte v ruce ve vlažné vodě spolu s pracím přípravkem na jemné prádlo. Pozor také na aviváž, která může poškodit lycru a plavky tak mohou ztratit elasticitu.

Foto: archiv Calzedonia

Plavky v celku, Calzedonia, 1399 Kč.

3 Ždímání

Pozor byste si měla dávat i na ždímání. Rozhodně se nedoporučuje, ždímat plavky v pračce nebo dokonce sušit v sušičce. Elastická vlákna se tak snadno poškodí a plavky budou rychleji ztrácet svou pružnost. Mohou pak dokonce zpuchřet. Ideální je vysušit je ručníkem a nechat doschnout. Podobně, jako to děláte s kašmírovými svetry.

Plavky, Calzedonia, 1050 Kč

Dvoudílné plavky, Calzedonia, 1050 Kč.

4 Sušení na sluníčku

Plavky vystavujete slunečnímu svitu celý den, když je máte na sobě. Proto si dávejte pozor na jejich sušení - sušte je ve stínu a nevystavujte je sluníčku zbytečně. Předejte tak rychlému vyšisování.

Foto: archiv Calzedonia

Plavky v celku, Calzedonia, 1699 Kč.

5 Skladování

Pořiďte si na vaše plavky bavlněný nebo hedvábný pytlík, ve kterém budete plavky skladovat. Když je máte hozené jen tak v šuplíku, můžete o ně zavadit a zbytečně tak natahovat jejich elastická vlákna, která se mohou přetrhat a ztratit tak svou funkci.

Čtěte dál