5 knih, které přečtete jedním dechem

Vrátili jste se během dovolené ke čtení a teď nevíte, po čem sáhnout? Máme pro vás pár tipů. Jen pozor, přečtete je nebezpečně rychle.

Lucie van Koten: Život podle Lucie
Foto: archiv
Lucie van Koten: Život podle Lucie

Sice se za to někdy trochu stydíme, ale všichni vlastně toužíme alespoň nahlédnout do cizího deníku. Knížka blogerky Lucie van Koten vám to dopřeje. Popisuje v ní radostné, vtipné, ale i hodně vážné okamžiky svého mladého života, v němž už se toho stalo víc než dost. Shltnete za jeden dva večery.

Albatros Media, 215 Kč

Koupit

Katarína Holetzová: Smečka
Foto: archiv
Katarína Holetzová: Smečka

Jestli už máte severskou krimi kompletně přečtenou, dejte šanci této mladé slovenské autorce (psáno samozřejmě česky). Její thriller odhaluje tajemství bývalých dětských špionů, které se někdo po letech rozhodl vraždit. Smečka je druhým případem detektive René Juhásze, který byl hlavní postavou i autorčina debutu Smrt prokletých.

Kosmas, 314 Kč

Koupit

Qing Li: Šinrin-joku
Foto: archiv
Qing Li: Šinrin-joku

Šinrin-joku neboli lesní terapie je současný trend trávení času v lese, který má zlepšovat fyzickou i psychickou pohodu. Praxe je velmi jednoduchá – můžete objímat stromy, chodit naboso po trávě nebo jen dýchat čistý vzduch. V knize zjistíte, jak tyto praktiky provozovat správně, aby vás zbavily stresu a zlepšily imunitní systém.

Kosmas, 359 Kč

Koupit

Heather Morrisová: Tatér z Osvětimi
Foto: archiv
Heather Morrisová: Tatér z Osvětimi

Jestli preferujete raději vážnější čtení, zkuste tuto knihu, která se vrací k holocaustu, a sice k tetování vězňů v koncentračních táborech. Vypráví příběh slovenského Žida, který musel svým spoluvězňům čísla na předloktí tetovat. Připomíná děsivé události v dějinách lidstva a ukazuje, že vedle sebe mohou existovat promyšlená brutalita i nesobecká láska.

Martinus, 269 Kč

Koupit

Asne: Seierstad: Dvě sestry
Foto: archiv
Asne: Seierstad: Dvě sestry

Dokumentárně-reportážní kniha Dvě sestry je hlubokou sondou do života dvou norských dívek somálského původu, které v pohodlí domova, v jedné z ekonomicky a sociálně nejvyspělejší zemi světa podlehly fanatickému vlivu ISIS a odešly do Sýrie bojovat za svou víru. Prostřednictvím rozhovorů s rodiči, přáteli a jejich okolím se autorka snaží porozumět, co je vedlo k tak zásadnímu rozhodnutí.

Kosmas, 332 Kč

Koupit

Čtěte dál