5 důvodů, proč v sobotu cvičit jógu

Vezměte kamarádky a vyrazte v sobotu na jógu. My tam budeme.

Foto: Shutterstock

Možná že v sobotu nejraději odpočíváte. Jenže o tomto víkendu proběhne jógová akce, která vás přesvědčí, že pořádně si zacvičit je vlastně mnohem lepší než nečinné povalování. A to hned z pěti důvodů.

1 Krásné prostředí

Už posedmé se letos uskuteční akce Yoga & Special Places, což je celý den naplněný jógou, ale třeba i meditací a speciálními workshopy. V sobotu 7. prosince se bude cvičit v prostorách Kaiserštejnského paláce na Malé straně. Schválně, už jste někdy cvičili v barokním sále z počátku 18. století, kde například svá pěvecká sóla zkoušela Ema Destinová?

2 Jóga pro každého

Po celý den budou probíhat zajímavé jógové lekce pod vedením těch nejlepších lektorů, mezi nimi také Adéla Porubská či Klára Pokorná, které celou akci organizují. V rozvrhu je vinyasa jóga, hatha jóga, ale také jóga pro běžce, nebo obličejová jóga. 

3 Relax je samozřejmostí

Součástí celodenního programu, který začíná dynamickou lekcí už v 7 ráno, je také několik relaxačních "lekcí". Vybrat si můžete třeba aromaterapii nebo ceremonii za doprovodu živých nástrojů a svíček. Případně si zajděte jen popovídat - třeba na téma flexibilita a zranění při józe.

4 Naučíte se něco nového

Nejen co se jógy týče (mimochodem, připraveny jsou i hodiny pro úplné začátečníky), ale třeba i kosmetiky - značka Byssine tu zaštiťuje workshop, kde se dozívte, proč je dobré se některým složením v kosmetice vyhýbat a jak se v produktech nejlépe orientovat. Jiný workshop vás zase naučí, jak být více autentičtí, ale zjistit můžete i to, jak lépe a kvalitněji spát.

5 Cvičením pomáháte

Celý den bude mít navíc charitativní podtext. Projekt podpoří organizaci RWTTC, jejímž cílem je zvýšení viditelnosti a povědomí o osobách se speciálními a komplexními potřebami a pomoc s jejich integrací do činností každodenního života. V loňském roce se podařilo, díky vánoční edici, vybrat dostatečné množství financí, které putovaly na nákup speciálního sportovního vozíku pro malou Elišku.

Přihlásit se na akci a vybrat si jednotlivé lekce, kterých se budete chtít zúčastnit, můžete na yogamovement.cz.

Foto: Martin Frank

Čtěte dál