5 aplikací, které stojí za to vyzkoušet

Když už jsme doma odkázáni na virtuální svět v podobě mobilů a počítače, proč se něco i nepřiučit? Na tyto vybrané aplikace přísahají všechny chytré ženy.

Foto: Shutterstock 

Eye Care Plus

Na první pohled není takhle aplikace moc sexy, ale věřte, že do vašeho mobilu patří. Stáhly si ji už miliony lidí, týká se totiž každého, kdo pracovně i ve volných chvílích většinu času hledí do počítače, mobilu nebo do tabletu. Což je hlavně teď.

Aplikace vychází z anglosaského konceptu 20-20-20, tedy že každých dvacet minut je zdravé odlepit oči od monitoru a na dvacet vteřin upřít zrak na něco dvacet stop tedy zhruba šest metrů daleko.

Vaše oči si také mohou vybrat z padesáti cvičení, přičemž k významnému prospěchu stačí každý den i pětiminutovka téhle oční jógy. V nabídce jsou cviky pro suché oči, unavené oči, smutné oči, v nabídce je sedm různých plánů a dvanáct testů, kterými si stav svého zraku ověříte. A přitom nemusíte ani tehdy svůj mobil odložit!

Headspace

Andy Puddicombe byl vlastně cirkusák. Ve svých dvaadvaceti letech se sbalil a odjel do severní Indie mezi tibetskou enklávu, kde se stal na pár let buddhistickým mnichem. Po návratu domů do kalifornské Venice zjistil, že mu mezi lidmi chybí klid a zen, a tak spolu s přáteli založil meditační projekt Headspace a součástí něj byla právě tato aplikace.  

Díky Headspace lze jednoduše zaplout do meditace, která - pokud se jí člověk dopouští pravidelně - léčí sebevědomí, sklony k depresím a smutkům a bystří mysl. Meditovat lze i bez ašrámu a ideálních podmínek, stejně teď téměř nelétají letadla. Stačí spustit aplikaci a vybrat si jeden z programů. Podle Puddicombeho stačí deset minut meditace doma denně. Stačí se zaregistrovat na Headspace.com a zbytek už odvede intuice.

Duolingo

Kdo se rozhodoval, že se naučí jazyk a má dojem, že mu v tom brání nouzový stav a pobyt doma, už se nemusí na nic vymlouvat. Duolingo je fantastická aplikace a podle studií vás tahle opravdu cizímu jazyku naučí. Stačí patnáct minut denně!

Co se rozjelo jako studentský nápad - jednotlivé lekce dávali dohromady na počátku dobrovolníci a jazykovědní nadšenci, z toho je dnes platforma, kterou používá přes 200 milionů lidí na světě a společnost, kterou duchovní otcové založili, nasbírala dohromady kapitál v hodnotě 108 milionů dolarů od investorů jako Google Capital, Union Square Ventures, Ashton Kutcher a Tim Ferriss a dalších.

Clue

Fenomén, který vyrostl z téhle aplikace, je zajímavý a nesmírně užitečný. Clue původně měla sloužit k sledování menstruačního cyklu. Žena do aplikace během pár měsíců zaznamenává cyklus, nálady, pocity, chutě, fyziologické projevy doprovázející menstruaci, až je z Clue solidní diář, ze kterého se žena dozví leccos o vém těle.

Jasně, že po letech už žena na sobě pozná, že se její menstruace blíží, že nastupuje PMS, kdy ovuluje a kdy je tedy nejlepší počít, pokud o to žena právě stojí. Z aplikace už je však poměrně rozkošatělá platforma Helloclue.com plná informací, textů a studií o ženském zdraví, o vlivu antikoncepce a stresu, takže gynekologové uvádějí, že se ženy, používající tuto aplikaci, o sebe lépe starají.

Vivino

Tahle aplikace je pro nouzové dny doma jako dělaná. To tak dostanete chuť na víno, do vinotéky nemůžete a k dispozici jsou jen láhve doma, na e-shopech nebo v nejbližším supermarketu. A tu se vám hodí Vivino! Namíříte aplikaci na vinětu, ta si ji vyfotí, rozezná a buď vám víno doporučí nebo rozmluví. Aplikaci dnes používají téměř tři desítky milionů lidí, v databázi je přes půl milionu vín a informace se stále spřesňují díky informacím a hodnocení samotných uživatelů. Na zdraví!

Čtěte dál