4 ranní drinky, které vás nejen postaví na nohy

Že horká voda s citrónem s vámi nedělá vůbec nic, kávy už také můžete vypít kolik chcete a zároveň byste ráda udělala ještě něco extra pro své tělo? Pak čtěte dál.

Kombucha

Foto: Shutterstock

Nálev z houby kombuchy vás díky přítomnosti černého čaje, který obsahuje kofein, nejen nakopne, ale mimo to přináší kombucha i mnoho dalších benefitů. Mezi hlavní patří - posílení imunitního systému, zklidnění nebo zlepšení mozkové činnosti a trávení. Působí ale také jako detoxikační prostředek a přírodní antibiotikum. Nálev si buď můžete zakoupit už hotový (například Captain Kombucha), a nebo si ho vyrobit sama doma.

Kokosová voda

Foto: Shutterstock

Kokosová voda obsahuje velký podíl draslíku, který pomáhá v přeměně sacharidů na energii, mimo skvělou chuť vás tedy zaručeně probudí. Draslík je navíc skvělým pomocníkem i při kocovině. Mimo to – kdo by se ráno alespoň na pár minut nechtěl přenést do tropických končin?

Yerba Maté

Foto: Shutterstock

Nejen, že vám dodá energii, také zvyšuje bdělost a koncentraci a není návykové. Navíc vás nestimuluje do nežádoucích účinků, jako je bušení srdce, podráždění žaludku nebo nespavost. Aby toho nebylo málo, tento zázračný nápoj z Jižní Ameriky také snižuje pocit hladu a pomáhá odbourávání tuků.

Kurkuma latte

Foto: Shutterstock

Kdo neslyšel o zázračných účincích kurkumy, jako by nebyl. Má protizánětlivé vlastnosti, omlazuje, oživuje mozkovou činnost, dokáže detoxikovat potraviny od bakterií a dokonce se říká, že může zabránit i rakovině. Benefitů je zkrátka spousta. Mimo to, kurkuma latte si zamilujete i pro jeho chuť. Hravě si ho připravíte i doma a zde najdete recept.

Čtěte dál