4 kosmetické vychytávky, které si přejeme najít pod stromečkem

Kosmetické produkty, které skutečně potřebujeme. Jakože vážně.

Foto: Shutterstock

Zapomeňte na bronzery, tekutété řtěnky a rozjasňovače. Ani nejnovější hvězdná vůně není zárukou, že se trefíte do vkusu mamince, sestře nebo kamarádce. Make-up artist Iva Davies proto vybrala 4 produkty, které udělají radost každé ženě.

odličovací olej nebo odličovací balzám
Foto: archiv značky
1 odličovací olej nebo odličovací balzám

Odličování a čištění pleti je důležitým, ale dost podceňovaným krokem v celkové péči o pleť. Odličovače na bázi oleje dobře rozpouští makeup a další nečistoty, a přitom pleť zbytečně nevysušují. Smývají se nejlépe žínkou namočenou v teplé vodě. Vyzkoušet můžete třeba balzám Take The Day Off Cleansing Oil od Clinique nebo odličovačí oleje od firmy Saloos.

čistící olej Clinique Take The Day Off Cleansing Oil, 200 ml, 770 Kč, prodává Douglas

exfoliační tonikum
Foto: archiv značky
2 exfoliační tonikum

Tonika s obsahem kyselin AHA (glykolová a mléčná) a BHA (salicylová) urychlují obnovu buněk, a proto je po jejich používání pleť rozzářenější, jemnější, mizí šupinky a póry jsou méně viditelné. Zkuste Glow Tonic od značky Pixi nebo legendární tonikum P50 od značky Biologique Recherche.

čistící a hydratujující elixír Biologique Recherche Lotion P50, 150 ml, 1320 Kč, prodává Biologique Recherche Institut

sérum s vitamínem C
Foto: archiv značky
3 sérum s vitamínem C

Vitamín C obsažený v kosmetických produktech zlepšuje hydrataci pleti, pomáhá ji chránit před nepříznivými vlivy okolního prostředí, podporuje nejen její pevnost, ale i tvorbu pigmentu a zjemňuje již vzniklé pigmentové skvrny.

noční regenerační olej pro svěží vzhled pleti po probuzení Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate, 50 ml, 1820 Kč

pleťový olej
Foto: archiv značky
4 pleťový olej

Hodí se pro každý typ pleti, jen je potřeba vybrat ten správný. Suchou pleť skvěle vyživí a zregeneruje například olej jojobový, arganový nebo mandlový. Mastnou pleť zase hroznový nebo šípkový olej vrátí zpátky do rovnováhy, zvláční ji a zjemní. Jistou volbou jsou oleje Onest 15 Face Oil, Herbivore Botanicals Phoenix Facial Oil, Saloos či Nobilis Tilia.

100% přírodní nemastný olej Onest 15 Face Oil, 50 ml, 1250 Kč, prodává Ingredients

Ivu Davies můžete sledovat na Instagramu.

Čtěte dál