3 účinné a bezbolestné způsoby, jak vyčistit póry

Známe něco mnohem lepšího, než je nekonečné mačkání.

Foto: Shutterstock

Postávání před zrcadlem a nešetrné mačkání černých teček ve snaze dokonale vyčistit obličej už vyšlo z módy. Dokonce i kosmetičky od manuálního čištění upouštějí, přestože na něj měly odborné přístroje.

Už totiž není k těmto masochistickým rituálům, jejichž výsledkem byla zejména začervenalá pleť a nateklý nos, žádný důvod. Existují přípravky, které ucpané póry vyčistí během chviličky stejně účinně a navíc bezbolestně.

1

Malé množství tohoto krémového přípravku rozetřete na místa, která trpí na černé tečky, necháte chvíli působit a smyjete. Funguje skutečně jako vysavač - póry jsou viditelně menší, uzavřenější a pleť je celkově čistější.

Čisticí krém, Osmoclean, Institut Esthederm, 890 Kč

Foto: archiv značky

2

Tato čisticí maska obsahuje vysoké koncentrace výtažků z kvasnic, okurky a ořechu virginského známé pro silně detoxikační vlastnosti. Díky tomu dokonale čistí, ozdravuje a pomáhá redukovat nežádoucí lesk.

Detoxikační maska, Vivant, Biologique Recherche, 1325 Kč

Foto: archiv značky

3

Speciálně pro pleť, která je v městském prostředí vystavena extrémnímu znečištění, je určen čisticí krém s obsahem maďarského slatinného bahna a antibakteriálních esenciálních olejů z levandule, máty a eukalyptu. Redukuje póry, zbavuje pleť nečistot i usazených toxinů, a navíc zklidňuje a hydratuje.

Čisticí krém, Moor Cream Cleanser, Omorovicza, Ingredients, 1700 Kč

Foto: archiv značky

Čtěte dál