3 televizní hity letošního podzimu

Napětí à la Sedmilhářky, hvězdně obsazené rodinné drama a intriky v britské královské rodině. Z podzimní streamovací nabídky vybíráme to nejlepší.

Mělas to vědět (The Undoing)

Komu se stýská po skvostných Sedmilhářkách, naladí HBO či HBO GO. Od 26. října tu totiž najdete první díl celkem šestidílné série, kterou se Sedmilhářkami spojuje nejen Nicole Kidman v hlavní roli, ale i scénárista a producent David E. Kelly. Příběh režírovaný Susanne Bier pojednává o úspěšné psychoterapeutce Grace Fraser (Nicole Kidman), jejím manželovi, kterého ztvárnil Hugh Grant, a jejich synovi, který navštěvuje prestižní soukromou školu v New Yorku.

Zdánlivě idylický život krásné rodiny se znenadání obrátí naruby. Místo oslav Graciny první publikované knihy se řeší vražda a zmizelý manžel. Místo muže, kterého Grace překvapivě tak málo znala, zůstal jen řetězec ošklivých událostí. Seriál plná napětí vznikl podle stejnojmenné knihy americké spisovatelky Jean Hanff Korelitz. Hvězdné herecké obsazení doplňuje i Donald Sutherland.

Americká elegie (Hillbilly Elegy)

Amy Adams a Glenn Close jsou obě skvělé herečky. V připravovaném filmu Americká elegie podle autobiografie J. D. Vance jsou ale obě k nepoznání. Rodinné drama, které ukazuje, jakým způsobem dokáže závislost rozvrátit životy nejen samotného závisláka, ale i všech lidí v jeho blízkém okolí, režíroval Ron Howard (Rivalové, oscarová Čistá duše nebo Apollo 13).

Vzhledem k tomu, že je kniha postavena na kontroverzní knize - v roce 2016 se k ní čtenáři uchýlili, aby pochopili, proč „konzervativní Amerika“ vlastně zvolila Trumpa, - se dá očekávat, že se o snímku bude hodně mluvit nejen kvůli vypjatým hereckým výkonům. Amy Adams hraje na drogách závislou Vancovu matku, Glenn Close jeho nezdolnou babičku. Na Netflixu k vidění od 24. listopadu.

Koruna (The Crown)

Tento seriál sledující britskou královskou rodinu není třeba dlouze představovat. Dne 15. listopadu začne na Netflixu další, již čtvrtá série, v níž tentokrát přijde řada i na začátek vztahu prince Charlese s mladičkou Dianou Spencer. Role nešťastné princezny se ujala britská herečka Emma Corrin. Tato série vůbec nebude mít o silné ženské hrdinky nouzi, protože Alžběta II. v podání Olivie Colman bude tentokrát přijímat ve svém salonku premiérku Margaret Thatcher, kterou si zahrála Gillian Anderson.

Děj se bude odehrávat mezi lety 1977 a 1990 a přijde tedy řada nejen na svatbu Diany a Charlese, ale i jejich turné po Austrálii a Novém Zélandu, ale i na válku o Falklandy či pohřeb Lorda Mountbattana. Sledování Koruny je lepší než učebnice dějepisu. Natáčení poslední, páté série bylo kvůli pandemii odsunuto na léto příštího roku.

Čtěte dál