3 scénáře na valentýnský víkend

Den Svatého Valentýna letos připadá na čtvrtek, což přímo vybízí k tomu protáhnout si “oslavy” na celý víkend. Tady jsou tři scénáře víkendu, který si užijete ve dvojici i singl.

Kulturní víkend
Foto: archiv Helmut Newton Foundation

Prodloužený víkend v některé z evropských metropolí přímo vybízí k návštěvě výstav. Pokud zavítáte do Amsterodamu, zamiřte do Rijksmusea, kde budou od 15. února k vidění téměř kompletní dílo Rembrandta van Rijna. V Berlíně si nenechte ujít výstavu v Helmut Newton Foundation s prozaickým názvem Nudes, na níž najdete akty fotografa Saula Leitera, Helmuta Newtona i režiséra Davida Lynche. Pokud si pospíšíte, pak stihnete v Paříži i výstavu Cubism v Centre Pompidou, která končí 15. února  a která představuje 300 nejdůležitějších děl kubismu.

Filmový víkend
Foto: archiv filmu Láska mezi regály

Pokud se vám nechce utrácet za letenky, můžete se “uklidit” do přítmí kinosálu. O valentýnském víkendu zamíří na plátna hned několik zajímavých novinek. Mimo jiné i remake slavného filmu Nedotknutelní o ochrnutém milionáři a jeho svérázném ošetřovateli. Francouzský snímek z roku 2011 znovu na plátno převedl režisér Neil Burger a do hlavních rolí obsadil Bryana Cranstona, Kevina Harta a Nicole Kidman. Slzení zaručeno. Zaručeně se dojmete i u německého melancholického filmu Láska mezi regály, který vypráví o tom, jak láska může kvést i v anonymním prostředí obřího supermarketu.

Knižní víkend
Foto: archiv
Knižní víkend

Jestli se vám nechce chodit už ani do kina a toužíte jen po klidném víkendu a po tom, jak se zachumláte do postele, pak nezbývá než sáhnout po knize. Za redakci vám můžeme z knižních novinek s klidným svědomím doporučit například Teorii podivnosti od Pavly Horákové o mladé intelektuálce pátrající po ztracené spřízněné duši. Jedním dechem se čte i Mrtvá schránka Ondřeje Horáka, jejíž vypravěč to se ženami umí stejně dobře jako James Bond. Pokud se chcete vrhnout na skutečně majestátní knihu, pak sáhněte po 800 stránkovém románu Hodiny z olova Radky Denemarkové. Na tu si však vyhraďte déle než jen víkend.

Čtěte dál