3 profesionální tipy pro bezchybně nalíčené rty

Kreativní ředitel značky Christian Dior Makeup Peter Philips radí, jak si nalíčit rty podle posledních trendů a hlavně bez chybičky.

Foto: Dior

Matné rty vypadají tak elegantně a sofistikovaně. Ale jedině, když jsou opravdu precizně nalíčené. A víte, jak na rtech vytvořit ombré jako ze samotné přehlídky?

Matné rty

V první řadě vyžadují zdravé rty, které se neloupou. Každá šupinka suché kůže by výsledný efekt zkazila a rtěnka by nedržela, jak má. Začněte proto peelingem, který rty nejen "obrousí", ale také vyživí. Poté zkombinujte a tekutou a tuhou rtěnku.

Ombré

Rty nejprve vyživte mastnějším zdokonalujícím balzámem. Rtěnkou se pak soutřeďte hlavně na střed rtů. Ideální je pracovat štětečkem a barvu do ztracena rozetřít jen lehce prstem.

Nejvýraznější rty pod sluncem

Čím je rtěnka výraznější a intenzivnější, tím větší preciznost budete potřebovat. Balzám ze rtů jemně otřete ubrouskem, ať se barva nerozpíjí a déle vydrží. Lepší je rtěnka se štětečkem. Na nanášení jedním tahem zapomeňte - i profíci jich raději použijí víc a drobnější.

Nejlepší pomocníci

Současným hitem jsou rtěnky hranatých tvarů, s nimiž snáze vykreslíte linky rtů. Dobře se pracuje s tekutými barvami, k nimž už nepotřebujete žádný další štěteček.

Foto: archiv značek

Tekutá rtěnka, Vinyl Cream, Yves Saint Laurent, 1010 Kč; rtěnka, Absolu Rouge Ruby Cream, Lancôme, 930 Kč; rtěnka, Phyto Rouge, Sisley, 1220 Kč.

Čtěte dál