3 oscarové filmy, na které stojí za to jít do kina

Strhující drama stárnoucí hvězdy, napínavý příběh statečných vojáků i moderní adaptace milované knihy s ohromujícími kostýmy. V lednu a únoru přicházejí do českých kin velkofilmy, které zabodovaly v letošním oscarovém klání. Jestli tedy něco stojí za zhlédnutí na velkém plátně, jsou to jistě právě tyto hity.

Foto: archiv distributora

Judy - Skutečný příběh legendy z Hollywoodu

13. února přichází do kin životopisné drama Judy, které vypráví příběh jedné z nejslavnějších žen stříbrného plátna, americké herečky a zpěvačky Judy Garland. Českému publiku je známá zejména z filmu Čaroděj ze Země Oz, kde hrála malou Dorotku. K filmu nazpívala také ústřední píseň Somewhere over the Rainbow, která je dodnes hitem. Roli stárnoucí divy ztvárnila fenomenálně Renée Zelweger a právem si za ni odnesla Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. 

Judy Garland si už v útlém dětském věku podmanila milióny diváků na celém světě a její kariéra rostla strmě vzhůru. Úspěch a sláva si ale vybraly svou daň. Všemi milovaná hvězda prožila osamělý život a bojovala se závislostí na alkoholu i lécích. Renée Zelweger ve filmu výborně doplňují další herecké hvězdy: Rufus Sewell (Iluzionista), Michael Gambon (sága Harry Potter) či Finn Wittrock (La La Land). Romantický příběh slibuje emocemi nabité finále, nezapomeňte si proto do kabelky přibalit kapesníčky!

Trailer

Foto: archiv distributora

1917 - Film, na který vyrazte s přítelem

Režiséra Sama Mendese vám nejspíš nemusíme představovat, jen pro připomenutí má na svém kontě hity jako Americká krása, Nouzový východ a bondovky Skyfall a Spectre. Teď divákům přináší drama z 1. světové války, které v reálném čase vypráví příběh dvou mladých britských vojáků - Schofielda (George MacKay) a Blaka (Dean-Charles Chapman). Ti se na sklonku války snaží přes nepřátelské území ve smrtícím čase doručit důležitou zprávu, která má zabránit fatálnímu útoku na stovky mužů. Mezi nimi je i Blakeův bratr. 

Film, který získal letos Oscara za vizuální efekty, je natočený zdánlivě v jednom kontinuálním záběru. Jeho kameraman, Roger Deakins, přirovnal natáčení k baletu, a režisér Sam Mendes prohlásil, že dosud žádný z jeho filmů si nevyžádal tolik zkoušení. Titul 1917 si odnesl také letošní Zlatý glóbus pro nejlepší film a nejlepšího režiséra. Těšit se můžete i na Benedicta Cumberbatche, Colina Firtha a Marka Stronga. Tenhle film se bude určitě líbit i vašemu partnerovi. Do českých kin vstoupí 27. února. 

Trailer

Foto: archiv distributora

Malé ženy - Nostalgický příběh čtyř sester

Už sedmá filmová verze nejslavnější knihy Louisy May Alcott, na které vyrostly celé generace čtenářek, měla českou premiéru poslední lednový den. V kinech ji ale můžete vidět i v únoru. V podání režisérky Gretty Gerwig se oblíbený příběh čtyř sester Marchových stává velice aktuálním. Hlavní role dospívajících Jo, Meg, Amy a Beth Marchových ztvárnily Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh a Elize Scanlan. Jejich souseda Laurieho ztvárnil pohledný a talentovaný Timothee Chalamet, Marmee hraje Laura Dern a v roli tety March exceluje Meryl Streep.  

Film si vysloužil šest nominací na Oscara, získal ale jen jednoho, a to za kostýmy. Můžete se proto spolehnout, že se bude na plátně čím kochat. V roli Jo March, která představuje alter ego autorky knihy, zazářila herečka Saoirse Ronan. Oscarovou nominaci na nejlepší herečku v hlavní roli sice neproměnila, zato však svou ofinou na červeném koberci slavnostního předávání pobláznila ženy po celém světě, které vzaly kadeřnictví útokem. Kritiky se v názoru na film různí, diváci (popravdě, hlavně divačky) ale neskrývají nadšení. Na tenhle film vezměte do kina svou maminku, je totiž velká šance, že i ona jako mladá dívka hltala příběh sester Marchových se zatajeným dechem. 

Trailer

Čtěte dál