3 kroky k dokonale hebkým rukám

Jestli se vám po zbytek roku daří ruce udržovat v bezchybném stavu, během zimy se to většinou zvrtne...

Foto: Shutterstock

Na vině je - kromě obvyklých agresorů, jakými jsou saponáty, desinfekce nebo všudypřítomné UV záření - především mrazivé počasí, suchý vzduch a časté výkyvy teplot. A protože vnější okolnosti nijak nezměníte, zato hřbety rukou se mohou k horšímu přiblížit velice rychle, je vhodné se (nejen) vůči zimě obrnit.

Do bezpečí
Foto: archiv značky
1 Do bezpečí

Nejlepší úkryt před všemi nástrahami se nachází pochopitelně v rukavicích. Do venkovního chladu a suchého větru v těch hřejivých, na úklid domácnosti vůči agresivním mycím prostředkům pak v těch hygienických. Na šetrnost se přitom vyplácí myslet i při obyčejném mytí rukou, kdy se namísto běžného tekutého gelu, hodí mýdlo s pečujícími složkami, na bázi přírodních olejů, s příměsí bambuckého másla, ap.

Tekuté mýdlo Hand Wash Basil & Lemon Thyme, Fikkerts, 259 Kč

Správný postup
Foto: archiv značky
1 Správný postup

Aby se účinné látky ve výživném krému měly možnost propracovat do hloubky, je zapotřebí kůži nejprve zbavit odumřelých buněk a vysušených míst. Pomůže v tom peeling, díky kterému se navíc povrch pokožky úžasně zjemní. Jakmile smyjete zbytky gomáže vlažnou (!) vodou a ruce osušíte, může přijít na řadu krém, který by měl být hlavně hydratační a regenerační (např. s obsahem urey či glycerinu). Poznámka: peeling stačí provádět jednou až dvakrát do týdne, opakovaný nátěr výživného krému co nejčastěji, klidně po každém mytí.

2-fázový peeling Magic Manicure, Alessandro, 530 Kč

Přídavky
Foto: archiv značky
3 Přídavky

Dopřát rukám občasný „nášup“ není vůbec na škodu. Nabízí se příjemně prohřívací olejová lázeň nebo parafín. A pokud nemáte kapacitu ani na jedno, dopřejte rukám nárazově alespoň zábal. Jak na něj? Regenerační krém naneste v silnější vrstvě, přes to natáhněte foliové rukavice a zabalte ruce na 20 minut do ručníku. Případně přes krém nasaďte bavlněné rukavice, které si můžete nechat po celou noc.

Kokosový krém Soft Touch, Osté, 290 Kč

Čtěte dál