20 citátů žen, které vás inspirují a dodají pozitivní energii

Dnes je Mezinárodní den žen, a tak si při této příležitosti připomeňme 20 citátů žen, které se svým způsobem, sílou a názorem zapsaly do historie.

Foto: Shutterstock

Osmého března oslavujeme nás, ženy. Naši sílu, krásu a jedinečnost. Ne nadarmo se říká, že za každým úspěšným mužem je silná a podporující žena. Ale co když za každou úspěšnou ženou, je několik dalších (úspěšných) a podporujících žen? Proto pro vás máme dvacet výroků silných a ambiciózních žen, které vás namotivují a dodají odvahu. A pamatujte, „Who run the world? Girls!“...

„Nic nedělá ženu krásnější než víra ve vlastní krásu.“ – Sophia Loren (herečka)

„Zaručený způsob, jak ze mě dostat to nejlepší, byl začít pochybovat o mých schopnostech.“ – Michelle Obama (bývalá první dáma USA, autorka knihy Můj příběh)

„Jsou to naše volby, které ukazují, jací doopravdy jsme. Ukazují to mnohem více než naše schopnosti“ – Joanne K. Rowling (spisovatelka)

„Žena, která si ostříhá vlasy, je připravená na to, změnit celý svět.“ – Coco Chanel (módní návrhářka)

„Nevadí mi žít v mužském světě, pokud v něm mohu být ženou.“ – Marilyn Monroe (herečka a modelka)

„Spousta lidí by se s vámi chtěla svézt v limuzíně, ale vy chcete někoho, kdo s vámi pojede autobusem, když se limuzína porouchá.“ – Oprah Winfrey

„První přijde stydlivé přání. Potom musíte mít velké srdce na to mít sen. A pak pracujete a pracujete.“ – Estée Lauder (zakladatelka stejnojmenné kosmetické značky)

„Chcete-li v politice, aby bylo něco řečeno, uložte to muži. Chcete-li, aby bylo něco uděláno, uložte to ženě.“ – Margaret Thatcher (politička)

„Věřím v to, že šťastné ženy jsou krásné ženy.“ – Audrey Hepburn (herečka)

„Lidská práva jsou práva žen a práva žen jsou práva lidí. Nezapomínejme, že mezi tato práva patří svoboda slova a právo na to, být vyslyšen.“ – Hillary Clinton (politička)

„Nechci, aby ostatní lidé rozhodovali o tom, kdo jsem. Chci si to rozhodnout sama.“ – Emma Watson (herečka)

„Vlastní cenu musíme znát sami. Nebuďte závislí na někom, kdo vám bude říkat, jací byste měli být.“ – Beyoncé (zpěvačka)

„Mnoho lidí se bojí říct, po čem touží. To je důvod, proč se jim to nikdy nesplní.“ – Madonna (zpěvačka)

„Byly to ženy, které vdechly jemnost a péči v tvrdý pokrok lidstva.“ – Alžběta II. (britská královna)

„Chovám se podle toho, co si myslím. Člověk má dělat to, nač má sílu. Co umí dělat dobře.“ – Olga Havlová (první dáma České republiky a zakladatelka Nadace Olgy Havlové)

„Nesnáším, když vás slyším mluvit o všech ženách jako o jemných dámách namísto racionálních tvorů. Žádná z nás nechce být ve stojaté vodě po celý život.“ – Jane Austen (spisovatelka)

„Miluji být ženou a nebyla jsem jednou z těch žen, které profesně rostly tím, že nosily pánské oblečení nebo se snažily vypadat mužsky. Milovala jsem na sobě světlé barvy, a to, kdo jsem. Žena.“ – Madelaine Albright (politička)

„Budoucnost patří těm, kdo věří svým krásným snům.“ – Eleanor Roosevelt (politička a aktivistka)

„Existují dva druhy lidí – ti, kteří pracují a ti, kteří těží. Snažte se být v první skupině, tam je menší konkurence.“ – Indíra Gándhí (politička)

„Selhání neexistují, jsou to jen životní lekce.“ – Rihanna (zpěvačka)

Čtěte dál