11 novinek (a jeden zážitek) z Designbloku

Brouzdáme pražským Výstavištěm a necháváme se okouzlit novinkami od začínajících designérů, známých jmen i velkých značek.

Luisa Bělohlávková a její kolekce Večeře

Luisa Bělohlávková je studentkou v Ateliéru keramiky a porcelánu UMPRUM u vedoucího Maxima Velčovského a jeho asistenta Milana Pekaře. Na Designbloku představuje kolekci Večeře, kdy mačkáním porcelánu vytvořila servis na večeři a pojala ho jako cestu životem. Předkrmem přijdeme na svět a sladkou tečkou je smrt… 

Foto: archiv značky

Zuzana Svatik a kolekce váz She Said Yes

Slovenská designérka Zuzana Svatik představuje svou kolekci váz, ve kterých se zaobírá tématikou symbolů, jejich univerzálností a čitelností. „Mám ráda tvořivé, impulzivní a zábavné projekty, které se neberou příliš vážně,” říká. 

Foto: archiv značky

Dřevěné objekty Tititi 

Tereza Talichová založila své designové studio Tititi a vytváří dřevěné artové objekty a hračky. Rušní výroba povyšuje každý kousek na originál, a tak se dětská hračka stává nadčasovým uměleckým dílem. 

Foto: archiv značky

Bro. a nádobí New Urban Picnic

New Urban Picnic je kolekce ručně vyšívaného porcelánového street food nádobí a hedvábných ubrousků na více použití. 

Foto: archiv značky

Mobilní objekt Aranka od Hideandseek

Projekt Hideandseek představuje svůj mobilní objekt Aranka, který žádným způsobem nezatěžuje okolní přírodu. 

Foto: archiv značky

Kolekce Ikony od značky Julie 

Limitovaná série Ikony od značky Julie v sobě spojuje lásku ke lnu jako tradičnímu materiálu, historickým tiskařským raznicím a ruční výšivce. Od odborné poroty získala nominaci v kategorii nejlepší módní kolekce. 

Foto: archiv značky

Značka Organoid a voňavý materiál 

Alpská louka na podlaze, na stěně, nábytku nebo na brýlích - značka Organoid produkuje hypoalergenní povrchy z tyrolské trávy, mechu, květin či kávy. Je to požitek pro všechny smysly, nejde jen o vizuální zážitek, povrchy voní a na dotek lze cítit i jejich strukturu.

Foto: archiv značky

Alexmonhart a kolekce brýlí 

Kromě oblíbených batohů, které se dají složit do psaníčka, má značka Alexmonhart také novinku - brýle z italského acetátu ručně vyráběnými v Londýně, které balancují na hraně avantgardy a minimalismu.

Foto: archiv značky

Nová kolekce značky Buffet 

Oděvní značka Buffet představuje novou kolekci inspirovanou útulností, teplem a pocitem domácí pohody. Značka pracuje se zbytkovými látkami větších oděvních společností, které osobně vybírá v Itálii. 

Foto: archiv značky

Maria Nina Václavková a boty Offcuts

Maria Nina Václavková pracuje s nevyužitými materiály z lokálních továren nebo zbytkovými materiály z předchozích kolekcí. Její boty mají různé struktury a povrchy materiálů, jsou různorodé a prohlubují smyslový prožitek nositele. Věří totiž tomu, že předmět, který je něčím nedokonalý v nás může vyvolat hlubší vztah a podpořit naší představivost. 

Foto: archiv značky

Eliška Lhotská a kolekce šperků So 

Dotknout se proudu tekoucí vody, nechat se unášet na hladině, ponořit se a pocítit osvěžení každým centimetrem svého těla, napustit si horkou vanu... A současně strach přijít o to vše reflektuje Eliška Lhotská ve své nové kolekci stříbrných a pozlacených šperků So. 

Foto: archiv značky

V džungli s rumem Don Papa

Jako na dovolené si budete připadat v expozici showroomu s prémiovými destiláty Warehouse#1, který vás přenese do nitra džungle filipínského ostrova Negros, kde si můžete vychutnat koktejly s rumem Don Papa.  

Foto: archiv značky

Čtěte dál