10 věcí, které si muži přejí, aby ženy věděly

Chcete vědět, po čem muži touží?

Foto: Shutterstock

Ženy jsou velmi často obviňovány za to, jak komplikované smýšlení mají. Pravdou je, že mnohdy jsou to právě muži, kdo vysílá opačnému pohlaví smíšené signály. Mnoho mužů se nachází pod opravdovým tlakem, jelikož se jejich chování neshoduje s nepsanými společenskými pravidly. Přemýšlely jste někdy o tom, na co muži myslí a co od žen chtějí? Přinášíme vám tento seznam, který odpoví na některé z vašich otázek.

1. Chceme slyšet komplimenty stejně jako vy

Někteří muži tenhle fakt zapřou a budou tvrdit, že o chválu nestojí, prostě si to triko bezmyšlenkovitě oblečou. Nicméně kdokoliv vám tvrdí, že o komplimenty nestojí, lže. Ano, přemýšlíme o tom, jak vypadáme v těch nových džínách. A ano, chceme, abyste si všimly, jak okraj našich rukávů dokonale obepne naše bicepsy, na kterých jsme tvrdě pracovali. Tyto komplimenty – ať už jsou skutečně vysloveny, nebo vyjádřeny obdivným pohledem – připomínají mužům to, co vás na prvním místě přitahovalo. Tento fakt apeluje na náš darwinovský smysl selektivity, což znamená, že je křišťálově jasné, proč nám dáváte přednost před ostatními muži.

2. A nemusí se týkat pouze našeho vzhledu

Abychom si to vyjasnili. Chvála, kterou dáváte, se nemusí točit pouze kolem našeho vzhledu. Ve skutečnosti je důležité, aby ženy chválily věci, které maskulinitu implikují, jako že jsme skvělými kuchaři nebo že máme přehled o zahraničních filmech. Řekněte nám, pokud si myslíte, že jsme dobrými rodiči, nápomocnými partnery nebo starostlivými syny. Tyto komplimenty nejsou něco, na co brzy zapomeneme. Navíc nás nutí, abychom znovu dokazovali, že stojíme za vaše milá slova.

3. Naše upřímnost je dobře míněná

Víme, že o naši upřímnost častokrát nemáte zájem, stejně jako o některé naše reakce. Ale mnohokrát je brutální upřímnost naším způsobem, jak vám ukázat, že nám na vás záleží. Přemýšlejte o tom. Po celý den je běžné lhát lidem, na kterých nám nezáleží, jen abychom se vyhnuli nepříjemným situacím. Ale s vámi chceme vždy mluvit narovinu. Chceme vám říct, proč nás obtěžují vaše zlozvyky a jak byste se měly zbavit lidí, kteří vám do života nic pozitivního nepřináší. Nejen, že si myslíme, že to daný problém vyřeší (více k tomu níže), ale také chceme, abyste věděly, že na vás opravdu myslíme. A máma nás učila, že lidem, na kterých nám záleží, se nelže!

4. My (opravdu) chceme vyřešit vaše problémy

Jedním z největších rozdílů mezi muži a ženami tkví v tom, jak zvládáme obtížné situace. Ženy často chtějí mluvit o tom, co se děje, jen aby věděly, že je někdo opravdu poslouchá a bude se snažit je utěšit, když něco nejde podle plánu. Na tom není samozřejmě vůbec nic špatného. Pro muže je ale instinktivně důležité, aby vymysleli co nejvíce možných řešení daného problému. Obviňujte z toho strukturu našeho mozku, který se dostává do varu, když vidíme, jak se trápí naši milovaní. Takže pokud si přejete, abychom vás pouze vyslechli a nesnažili se daný problém vyřešit či nabídnout vlastní názor, řekněte nám to dopředu. Tímto způsobem nám dáte najevo, že máme držet pusy zavřené a náruč otevřenou.

Foto: Shutterstock

5. Chceme, abyste ocenily naši spolehlivost

Podobně, jako jsme tak zatraceně upřímní, správný muž dokazuje svůj závazek vůči vám tím, že se snaží ukázat v tom nejlepším světle. Avšak nelíbí se nám, že žena častokrát dává přednost muži, který se o ni absolutně nezajímá, neváží si jí a nakonec ji opustí, aniž by něco vysvětlil, obzvláště v dnešním světě online komunikace. Čím víc cítíme, že vaši pozornost a čas dostávají chlapi, kteří si je nezaslouží, tím víc se jim snažíme podobat a často přetváříme svoji identitu. A to je prohra pro všechny zúčastněné. Místo toho nám dávejte najevo, že si vážíte toho, když přijdeme včas na schůzku, nebo stačí jen občas poděkovat za to, že jsme tu kdykoliv pro vás. Zkrátka nám dejte najevo, že se na nás můžete spolehnout. Pozitivní upevňování vztahů, že ano.

6. Ale nechceme k vám být připoutaní

Uvědomujeme si důležitost společně tráveného času. Dokonce bychom řekli, že v těch nejlepších vztazích si každý den lásku v nějaké formě protějšky dokazují. To však neznamená, že bychom neměli trávit čas i odděleně. Víkend strávený s kamarády na chalupě nebo třeba návštěva obchodu, ve kterém by vás nic nezajímalo, přeci nesnižují hodnotu vztahu, který spolu máte. Stejně jako ženy potřebují čas samy pro sebe nebo na víno se svými kamarádkami, i muži potřebují vypnout a mít čas sami pro sebe. Toto dočasné oddělení osvěží naši mysl, dá nám nové příběhy ke sdílení a naplní nás energií, kterou si vezmeme zpět k vám.

7. Milujeme ženskost

Normální muž nechce, aby se ženy vrátily do života v sitkomu z padesátých let, zároveň ale nemáme zájem o eliminaci ženy jakožto něžné bytosti. Takže se nemusíte stydět, držte se těch věcí, které vás odlišují od nás. Ovšem pouze pokud se tak cítíte dobře. Nemusíme to vždy říkat, ale je to krásné a velmi ceněné, jak moc vám záleží na tom, že máte květiny na stole, krásně voníte nebo třeba uvaříte výbornou večeři.

Foto: Shutterstock

8. Můžete být šéfem v ložnici

Uvolněte se. Řekněte nám své fantazie. Ukažte nám, kdo je tu šéfem a dejte nám dobré pokyny. Bez ohledu na to, jak si to představujete, opravdu milujeme, když přeberete kontrolu nad tím, co se děje za zavřenými dveřmi.  Tímto nám dokážete, že o nás máte stále zájem, a zároveň si to užijete přesně podle svých představ, takže vyhrávají obě strany. Nebojte se s partnerem bavit o vašem sexuálním životě, komunikace je přece jenom nosným pilířem každého spokojeného vztahu.

9. Také máme emoce

Chcete vědět, proč mají muži rádi sport? Čistý, měřitelný úspěch. Na konci hry nikdo nemůže zpochybnit počet gólů nebo bodů na tabuli. Sportovec směřuje k cíli a je odměněn konkrétním důkazem své snahy. Jaký je tedy nevyvratitelný důkaz úspěšného emocionálního stavu? Data jsou méně hmatatelná. Muži se obávají nejasností, protože z nějakého zvláštního důvodu často cítí selhání. A v případě, že jste si toho nevšimly, nenávidíme selhání. Abychom to zmírnili, byli bychom rádi, kdybyste se staly naší emoční podporou. Řekněte nám, že si opravdu vážíte toho, když se vám otevřeme a mluvíme o citlivém tématu, nebo si s vámi popláčeme u romantického filmu. Je to v podstatě jako když nám kamarád poklepe po zádech. Povzbuzení, které potřebujeme, abychom svým emocím dali volný průběh.

10. Snažte se neupozorňovat na jedinou věc, kterou uděláme špatně

Jak důležité je zvedat ponožky ze země, pokud je zahrada posekaná každý týden? Záleží na tom, že jsme zapomněli na jedinou věc v obchodě, když jsme odškrtli zbytek seznamu? Pokud dítě šlo do domu svého kamaráda ve špinavém oblečení, ale přesto dokončilo svůj vědecký projekt, stojí to za zmínku? Někdy věci zapomínáme a možná se to stává častěji, než se vám líbí, ale jsme také lidé. Většinou se opravdu snažíme na nic nezapomenout. Než nám tedy příště zase vynadáte, zkuste se zamyslet nad tím, zda to stojí za ten zkažený večer.

Čtěte dál