10 tipů jak strávit den svatého Valentýna

Jen vy a váš milý.

Valentýn, svátek zamilovaných, je už za dveřmi. Tento den je, i není, jiný od všech ostatních a každý ho prožíváme trochu jinak. Pokud jste zastánci oslav tohoto svátku, máme pro vás a vašeho milého pár tipů, jak tento den udělat výjimečným.

Foto: Shutterstock

1. Romantický večer na lodi

Praha je magická v kterémkoli ročním období, ať už je ozářená slunečním svitem nebo skrytá pod sněhovou pokrývkou. Zvláštní kouzlo má především noční Praha plná světel. Užijte si jedinečný pohled z paluby lodi, na které si vychutnáte speciální valentýnskou večeři, při které můžete obdivovat nasvícené krásy historického města a prožít svůj valentýnský polibek při plutí pod slavným Karlovým mostem. Na parníku samozřejmě nechybí vytápěná paluba a možnost vychutnat si pohled na hvězdy z venkovní terasy.

Foto: archiv Aquapalace Praha

2. Partnerský rituál Antonius a Kleopatra v Aquapalace Praha

Trápí vás mnoho starostí a nejradši byste svátek zamilovaných prožili relaxováním ve SPA se svou drahou polovičkou? Vaše prosby vyslyšeli v Aquapalace Praha. Ve SPA & Wellness se o vás postarají pouze kvalifikovaní odborníci. Speciální, nejen valentýnskou, nabídkou je partnerský rituál Antonius a Kleopatra plný relaxace a hýčkání. V rámci procedur jsou využívané pouze čistě přírodní přípravky, vyrobené dle zákonů aromaterapie. Vůně levandule, myrhy a exotických dřevin spolu s citrusy dokonale uvolní vaše tělo i mysl. Zážitek začíná párovou koupelí s přísadou mořských solí  a vonných esencí a poté přechází do relaxační aroma masáže celého těla. Součástí je masáž hlavy speciální tinkturou, která celý zážitek dokonale zakončuje.

Foto: archiv hotel Alchymist

3. Hotel Alchymist

Pokud hledáte místo plné romantiky, alchymie a relaxace, potom už nemusíte pátrat dále. Hotel Alchymist nabízí valentýnský balíček, jež splňuje vaše požadavky a nechybí ani gastronomické zážitky. Možnost volby máte mezi jednodenním zážitkem či dvou a více denními pobyty. Vždy na vás čeká odpočinkový čas v místním SPA, výběrový sekt, občerstvení a také luxusní tříchodová večeře. Pokud ale máte možnost si tuto atmosféru vychutnat více dní, určitě tak udělejte, nebudete litovat. Ubytováni budete ve stylových pokojích s květinovou dekorací, zrelaxovat se můžete na společných masážích či v sauně. Nechybí ani degustace vín či domácích pralinek Alchymist. Nezní to pohádkově?

Foto: archiv Cucina jídlo&víno

4. Restaurace Cucina jídlo & víno Poděbrady

Už jste navštívili lázeňské město Poděbrady? Pokud ne, nyní máte krásnou příležitost. Na místní kolonádě se nachází fine-diningová restaurace Cucina jídlo & víno a nabízí pouze vytříbené pokrmy. Na svatého Valentýna si pro vás připravila speciální šestichodové menu, které připraví šéfkuchař Richard Voržák. Chybět samozřejmě nebudou ani ta nejlepší výběrová vína. Z krásného večera se může stát prodloužený romantický víkend. Ubytováni můžete být například v nádherném Hotelu Mamma’s.

 

Foto: archiv instagram @chateaumcely

5. Chateau Mcely

Vyhledáváte romantiku, klid a luxus? Zámecký hotel Chateau Mcely je ta pravá volba. Máte zde krásné zámecké prostředí s parkem, který je jak stvořen pro romantické procházky. Večeři si vychutnáte v prestižní restauraci Piano Nobile, která vyhrála první místo Mauererova výběru Grand-restaurant. Večer můžete zakončit ve SPA či venkovní vířivce se sklenkou šampaňského.

Foto: Shutterstock

6. Romantický víkend v Paříži

Pokud plánujete zmizet pouze se svou drahou polovičkou, kam jinam než do Paříže, města lásky. Procházky podél Seiny, výhled na Eiffelovu věž přímo z pokoje, večeře v romantických restauracích a poté noční brouzdání uličkami města. Jen vy dva, Paříž a láska. Prodloužený víkend v tomto nádherném evropském městě je vždy dobrý nápad.

Foto: Shutterstock

7. Horské dobrodružství

Pokud patříte spíše mezi milovníky hor, poté útěk do míst s vyšší nadmořskou výškou je přesně něco pro vás. Rakouské pozvolné a dlouhé svahy nabádají k ubytování v útulné chatě s krbem a venkovní vířivkou, do které si můžete zajít se svým milým po romantické večeři. Co víc si přát?

Foto: Shutterstock

8. První rande zas a znovu

Každý z nás na své první rande vzpomíná po svém. Ti kteří mají vzpomínky na tento den obzvláště krásné, si zajisté budou chtít tento symbolický večer zopakovat. A kdy jindy by se to hodilo více než zrovna na Valentýna?

Foto: archiv Zámecký resort Dětenice

9. Středověký hotel v Dětenicích

Jste zastánci netradičních zážitků? Nebojíte se vystoupit ze své komfortní zóny? Poté byste neměli přijít o zážitek z Dětenic. Pobyt ve zdejším hotelu vás zavede do středověku v tom nejlepším smyslu slova. Tím to ale nekončí. Návštěvu nesmíte ochudit o zážitek ve středověké krčmě, ve které si můžete objednat z menu, které je tvořené tradičními středověkými pokrmy. Vše můžete zakončit návštěvou zámeckého pivovaru, kde vás zasvětí do tajemství výroby dětenického piva lásky.

Foto: Shutterstock

10. Mořská regenerace

Vitamín D má regenerační účinky na tělo i mysl a společnost vaší lásky pocit štěstí pouze umocní. Pokud jste milovníky moře, slunce a odpočinku, proč si neudělat radost a nevyrazit na pár dní za sluncem, ať už se bude jednat o Itálii, Bali či Austrálii. Dovolenou nemusíte pouze trávit na pláži, ale také prožít aktivně v rámci potápění, pěších túr či poznávání památek. Volba je pouze na vás. Pokud vyrazíte na více jak týden, proč nevyzkoušet od každého něco?

Čtěte dál