10 nejočekávanějších filmů roku 2020

Tohle si nesmíte nechat ujít!

Foto: archiv distributora

1. Není čas zemřít

Režie: Cary Fukunaga

Nově připravovaný americko-britský film je dvacáté páté pokračování o fiktivním agentovi Jamesi Bondovi. V hlavní roli opět zazáří Daniel Craig, který se v téhle ikonické sérii filmů objeví již popáté a zároveň naposledy. V nejnovějším filmu skončil Agent 007 aktivní službu a odjede si užít zasloužený odpočinek na Jamajku. Pohoda však nemá dlouhé trvání - objeví se jeho starý přítel ze CIA a požádá ho o pomoc. Během mise na záchranu uneseného vědce, se dostanou na stopu záhadnému zločinci, jež disponuje nebezpečnou novou technologií. Rozhodně se máme na co těšit. Zajímavostí je, že osmnáctiletá zpěvačka Billie Eilish, oznámila v úterý 14. ledna, že se svým bratrem napíšou text a hudbu k titulní písni, jež posléze i sama nazpívá. Stane se tak nejmladším interpretem, který kdy měl tuhle čest.

Premiéra: 8. dubna

Foto: archiv distributora

2. Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

Režie: Cathy Yan

Tento americký akční film je osmý snímek série DC Extended Universe. Film je natočený na motivy komiksů z vydavatelství DC Comics o superhrdinském týmu Birds of Prey. V hlavní roli se představí Margot Robbie, jež si zopakuje roli Harley Quinn ze snímku Sebevražedný oddíl (2016). Děj se odehrává po rozchodu Jokera a Harley Quinn. Ta se ve filmu spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně pomohly osvobodit malou dívku, jež je v rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask. Chcete vědět, jak to všechno dopadne? Běžte se na začátku února přesvědčit do nejbližšího kina.

Premiéra: 7. února

Foto: archiv distributora

3. Black Widow

Režie: Cate Shortland

Jedná se o americký akční film, který je již dvacátý čtvrtý ze série Marvel Cinematic Universe. Je natočený na motivy komiksů z vydavatelství Marvel Comics o superhrdince Black Widow. V hlavní roli vycvičené agentky se představí Scarlett Johansson, jež tuto postavu ztvárnila i v předchozích snímcích. Hlavní hrdinka musí ve snímku konfrontovat vlastní minulost. Je to jeden z fanoušky dlouhodobě nejpožadovanějších filmů vůbec.

Premiéra: 1. května

Foto: archiv distributora

4. Mulan

Režie: Niki Caro

Další ze série live-action filmů z Disney studií je tu a tentokrát se jedná o americké akční drama! Nejnovější Lví král, Kráska a zvíře nebo třeba Dumbo jsou díla, jež potvrzují, že Walt Disney není rozhodně limitovaný pouze tvorbou animovaných pohádek. Tenhle snímek vypráví příběh o oddané dceři, která nakonec najde v boji pravou lásku. V hlavní roli se představí krásná čínská herečka Yifei Liu. Realizace tohohle velkolepého projektu se rodila již od roku 2010, takže se máme opravdu na co těšit.

Premiéra: 27. března

Foto: archiv distributora

5. The King’s Man: První mise

Režie: Matthew Vaughn

Pokud jste fanoušci filmů Kingsman, potom se vám tento americko-britský historický a špionážní film bude zamlouvat. Jedná se o prequel k filmové sérii Kingsman, jejíž motivy jsou sepsány na základě stejnojmenné knihy komiksů od Dava Gibbonse a Marka Millara. Jelikož se příběh odehrává v období první světové války, představí se naprosto noví hrdinové v čele s Ralphem Fiennesem v roli mentora. Snímek vypráví příběh o tom, že největší tyrani a zločinci historie vytváří válku, aby mohli vyhladit miliony lidí. Hlavní hrdina a jeho chráněnec závodí s časem, aby je zastavili. Pokud vás zajímá historie a máte rádi špionážní filmy, tak si tenhle film rozhodně nesmíte nechat ujít.

Premiéra: 18. září

Foto: archiv distributora

6. Duna

Režie: Denis Villeneuve

Hlavního hrdinu v tomto amrickém dobrodružném sci-fi filmu představuje Timothée Chalamet, mladý herec známý svými citlivými hereckými výkony, okouzlujícím vystupováním a dechberoucími outfity. Ve snímku je středem zájmu malá planeta, na které je nedostatek vody. Na planetě by nebylo nic zajímavého, kdyby se na ní nevyskytovalo zázračné koření zvané melanž. Koření má obrovskou moc prodlužovat život a poskytovat člověku mimořádné psychické schopnosti. Milovníci sci-fi by si tenhle film rozhodně letos neměli nechat ujít.

Premiéra: 18. prosince

Foto: archiv distributora

7. Tenet

Režie: Christopher Nolan

Dvě slova, jedno jméno - Christopher Nolan. V tomhle roce nás čeká další projekt tohohle fenomenálního britského režiséra a tím je americko-britský akční film. Z minima informací, které se dostaly na veřejnost, víme, že se bude jednat o akční thriller, ve kterém se hlavní hrdinové (top špióni) budou snažit zabránit třetí světové válce, dokonce budou mít pravděpodobně možnost cestovat v čase. Příslib skvělého diváckého zážitku umocňuje i velmi povedená herecká sestava - John David Washington, Michael Caine, Robert Pattinson či Kenneth Branagh.

Premiéra: 17. července

Foto: archiv distributora

8. Krotitelé duchů: Odkaz

Režie: Jason Reitman

Krotitelé duchů po třiceti letech opráší svou výbavu a přinesou nám další americký akční fantasy film, od kterého se nebudememoci odtrhnout. Tenhle snímek je přímé pokračování na dva původní díly tohohle ikonického příběhu. Ve filmu se přestěhuje svobodná matka se svými dvěma dětmi z důvodu nedostatku financí na maloměsto, kde společně objeví svoje spojení s původními krotiteli duchů a tajemný odkaz, jež za sebou nechal jejich dědeček. Tenhle rodinný film, u kterého se určitě dosti zamějete, si nesmíte nechat ujít.

Premiéra: 9. července

Foto: archiv distributora

9. Pod vodou

Režie: William Eubank

Hlavní roli v tomhle dlouho očekávaném americkém hororovém sci-fi snímku si střihne Kristen Stewart. Herečka známá především díky sérii filmů Twilight. Tentokrát se představí v roli vědkyně. Snímek zobrazuje příběh skupiny vědců pracujících 11 kilometrů pod hladinou oceánu v podmořské laboratoři. Snaží se dostat do bezpečí po ničivém zemětřesení. Temnova neprozkoumaného mořského dna ale není to jediné, čeho se musí obávat. Při sledování tohohle filmu vám bude tuhnout krev v těle. Zajímavostí je, že snímek byl natočen už na jaře roku 2017, ale po té, co Disney převzal 20th Century Fox, bylo uvedení odloženo.

Premiéra: 10. ledna

Foto: archiv distributora

10. Dolittle

Režie: Stephen Gaghan

Nakonec tu máme dlouho očekávaný dobrodružný fantasy film, jež potěší snad všechny věkové kategorie. Obsazení se může pyšnit jmény jako je Antonio Banderas, Robert Downey Jr., Selena Gomez nebo třeba Tom Holland. Hlavní postavou tohohle příběhu je Doktor Dolittle, muž jmenovaný osobním lékařem královny Viktorie. Jakmile královna onemocní smrtelně nebezpečnou chorobou, Dolittle se vydává na dobrodružnou výpravu se svou početnou skupinou zvířecích pomocníků za objevením léku, jež se nalézá pouze na jednom exotickém ostrově.

Premiéra: 17. ledna

Čtěte dál