10 nejlépe placených supermodelek roku 2018

Top modelky a jejich top platy

Foto: archiv Harper’s Bazaar US

Magazín Forbes na závěr každého roku uveřejňuje několik žebříčků. Mezi nimi i seznam nejlépe placený modelek. Jsou tam všechny - Bella i Gigi Hadid, Rosie Huntington-Whiteley a Kendall Jenner. Zajímá vás v jakém pořadí?

10. Doutzen Kroes

Tvář klenotnictví Piaget a L'Oréal Cosmetics si letoš přišla na více jak 6,4 milionu liber (184 milionů korun).

9. Joan Smalls

Více jak 6,8 milionu liber (195 milionů korun) vynesla modelce práce pro značky Moschino a Estée Lauder.

8. Bella Hadid

Mladší ze sesterského dua letos vydělala přes 6,8 milionu liber (195 milionů korun) díky zakázkám pro Dior Beauty, Tag Heuer a Bulgari.

7. Gigi Hadid

Její starší sestra se pyšní exkluzivními smlouvami s Reebok, Messika Jewellery, Vogue Eyewear nebo Maybelline. Díky těmto zakázkám a kolekci, kterou vytvořila pod vlajkou značky Tommy Hilfiger si na konto leto připsala 7,5 milionu liber (215 milionů korun).

6. Gisele Bündchen

Modelka, která je tváří značky Stuart Weitzman a řady brandů v rodné Brazílii, letos vydala autobiografii, jež ji vynesla 8 milionů liber (229 milionů korun).

5. Cara Delevingne

Ačkoliv se Cara Delevingne dnes považuje spíše za herečku, nadále má uzavřené smlouvy se značkami Puma, Burberry, Tag Heuer nebo Rimmel. Stejně tak se v září objevila na přehlídce domu Balmain. Rok 2018 pro ni celkem za 8 milionů liber (215 milionů korun).

4. Rosie Huntington-Whiteley

Britská supermodelka Rosie Huntington-Whiteley představila vlastní kolekci spodního prádla, kterou vytvořila ve spolupráci s řetězcem Marks & Spencer, a uvedla vlastní kosmetickou řasu. Za rok 2018 si na konto připsala 9 milionů liber (257 milionů korun).

3. Chrissy Teigen

Americká modelka Chrissy Teigen se letos může těšit z vydělaných 9 milionů liber (257 milionů korun), které ji přenesla účast v show Lip Sync Battle, kuchařská kniha, a řada kuchyňského nádobí.

2. Karlie Kloss

Podle magazínu Forbes vydělala Karlie Kloss v letošním roce 10,3 milionu liber (295 milionů korun). Má smlouva s Estée Lauder a Adidas, samozřejmě je tváří Swarovski a v říjnu se stala součástí týmu americké reality show Project Runway.

1. Kendall Jenner

Oficiálně nejlepší placenou modelkou roku 2018 je Kendall Jenner s úctihodnými 18 miliony liber (515 milionů korun). Většina peněz pochází z kontraktu se značkami Adidas, Calvin Klein a Estée Lauder. Stejně tak jsou pro ni zásadní přehlídky. V letošním roce objevila na všech zásadních show, ať už první kolekce Riccarda Tisci pro Burberry nebo její první přehlídka pro Victoria's Secret.

Čtěte dál