10 ikonických filmů, které vám svátky ještě více zpříjemní

Vychutnejte si kouzelnou atmosféru svátků skrze filmy, které k nim zkrátka patří. Z našich 10 tipů, mezi kterými najdete klasické pohádky i současné komedie, si jistě vyberete. My máme již svého favorita, a co vy?

Svátky každoročně provází rodinná pohoda u televize. Filmů vánoční tématiky je již nekonečně mnoho, a tak jsme se v redakci rozhodli, že vám alespoň trochu ulehčíme volbu a připravili jsme si pro vás deset našich favoritů, od klasik, přes romantické komedie, až po trhlé akční filmy.

1. Popelka

Věříme, že tuto pohádku ani nemusíme představovat. Není snad nikdo, kdo by neznal národní poklad, nejznámější snímek o prosté dívce, která se díky kouzelným oříškům promění ve spanilou princeznu.

2. Život je krásný 

Film, který se stal vánoční klasikou, nese krásnou myšlenku, a to že nikdo na světě není zbytečný. Hlavním hrdinou je George, který zanevřel na svět a je otráven z vlastní existence. Právě v nejhorší okamžik jeho života k němu přistoupí Anděl, aby mu ukázal, co ve skutečnosti znamená láska.

3. Láska nebeská 

Připomeňte si legendární scénku, ve které Hugh Grant tančí na píseň skupiny The Pointer Sisters – Jump (For My Love). Film Láska nebeská můžete vidět více než stokrát a nikdy vás nebude nudit.

4. Sám doma 

„Harry, jdu do baráku!“ Věta, která baví diváky už 25 let. Příběh o chlapci, který místo vánočních prázdnin s rodinou, zůstal sám doma, je bezesporu vánoční klasikou. Kevin svými jedinečnými a důmyslnými nápady zmařil plány dvěma otravným lupičům a baví při tom každého diváka, ať už to znáte nazpaměť či nikoli. 

5. Grinch

Existuje vůbec někdo, kdo by neměl rád Vánoce? Ano, zelený podivín Grinch, ztvárněný komikem Jimem Carreyem. Ten má v plánu zkazit vánoční náladu naprosto všem. Jak to ale nakonec dopadne? Naneštěstí úplně jinak, než si naplánoval.

6. Šťastný nový rok 

Romantická vánoční komedie se odehrává v zasněžených Vysokých Tatrách, a taky v ještě kouzelnějším Grand Hotelu Kempinski. Parta kamarádek s jejich rodinami se sem sjede za účelem dovolené, ale do děje se zamíchají i nečekaní cizinci. O romantické zápletky není nouze, stejně tak jako o luxusní oblečení značky Bogner, nebo pohled do zákulisí tohoto oblíbeného místa.

7. Anděl Páně

Není to tak dlouho, co se první díl pohádky o vtipném Anděli Petronelovi a poťouchlém čertovi Uriáši dostal na obrazovky. Film je plný nejen mouder a poučení, ale také skvělých hereckých výkonů Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka. A druhý díl je neméně skvělý, doporučujeme rovnou maraton!

8. Mrazík 

Film plný nezapomenutelných hlášek z ruského venkova je další vánoční stálicí. Snímek natočen na motivy z tradičních ruských pohádek z roku 1964 oslavil minulý rok již 55 let. Ani po takové době nás ale příběh o Nastěnce a jejím Ivanovi neomrzel.

9. Deník Bridget Jonesové

Tento film prostě milujeme! Vánoční čas je nejlepší na to zabalit se do deky s hrnkem horkého kakaa a koukat na trable s láskou obyčejné dívky, Bridget Jonesové.

10. Pelíšky

Je to nefalšovaný bramborový knedlík, nebo maminčiny noky? Tahle hořkosladká česká komedie už tak nějak patří do vánočního období, nemyslíte? Za nás rozhodně! Příběh sousedských a příbuzných rodin na konci 60. let minulého století neomrzí díky jeho ostrovtipu a skvělému hereckému obsazení.

Čtěte dál