10 důvodů, proč vyrazit na Bali

Díky nim si ostrov okamžitě zamilujete.

Je vyhledávanou destinací mnoha osobností a mohlo by být i tou vaší.

Proč všichni tento indonéský ostrov tak milují?

Leoš Mareš, Zuzana Stráská, Renata Langmannová a mnoho dalších známých osobností, si tento malý ostrov zamilovali. Bali je skutečným rájem, který když navštívíte jednou, nebudete chtít pryč. Deset důvodů, proč tento ostrov milovat, sepsala pro Harper's Bazaar eronika Dubová. Ta toto místo s přestávakami obývá už přes 10 let. Sympatická blondýna se specializuje na pronájem luxusních vil na jihu Bali, či organizování různých jógových pobytů. Pokud vás její tipy, proč milovat Bali, přesvědčí vyrazit na druhou stranu zeměkoule, určitě ji kontaktujte. Pomůže vám s výběrem místa, koupí letenek a samozřejmě i s ubytováním. Veroniku najdete na Instagramu pod jménem @balivily nebo @veronika_balivily.

1 Jídlo

Pokud milujete jídlo ze všech kontinentů světa, tak právě tady najdete vše na jednom místě. Cenově dostupné jídlo od michellinských šéfkuchařů, designové restaurace a kavárny, to vše právem staví Bali na vrchol gurmánského světa.

Foto: archiv Veroniky Dubové

2 Pláže

Černý písek, průzračná voda, oblázky, davy lidí, samota, korálový nebo písečný vstup do vody. Pláží tady je tolik, že si můžete každý den dovolené užít jinou. Za mě jsou jednoznačně nejlepší Nyang Nyang pláž a celkově úplný jih ostrova.

Foto: archiv Veroniky Dubové

3 Láska a inspirace

Pokud si procházíte fází, kdy vás nebaví práce, nikdo vás doma nečeká a chcete se distancovat od všech přátel, je na čase koupit si "one way ticket" a vyrazit právě na Bali. Zbloudilých duší je zde plný ostrov a nejedné se tu už podařilo nalézt inspiraci i životní lásku.

Foto: archiv Veroniky Dubové

4 Sunset

Kdo by nemiloval západy slunce ...? Ty nejkrásnější na celém ostrově jsou podle mě ve městě Canggu. Koupíte si pivo, sednete na pláž a pozorujte surfaře vycházející z vody před zapadajícím sluncem, které zabarví celou oblohu do pohádkových barev.

Foto: archiv Veroniky Dubové

5 Ostrovy

Filipíny, Thajsko, Maledivy - na tyto ostrovy se dostanete pouze letecky. Ale v okolí Bali je také množství ostrůvků, na které se dostanete velmi jednoduše - sednete na skútr, zajdete do přístavu a najdete tu správnou loď, která vás dostane na Nusa Penida, Lombmok či Gili ostrovy. A to za méně, než dvě hodinky.

Foto: archiv Veroniky Dubové

6 Low Budget Holiday

Bydlení na Bali za 10.000 Kč a k tomu rovnou celý měsíc? Nesmysl? Vůbec ne! Je tu milion ubytovacích kapacit za 150 Kč na noc, kde sice bydlíte u domácích, nebo máte k dispozici jen studenou vodu, ale i tak se to vyplatí. Navíc skútr a jídlo jsou tu také levné, takže se stovkou v kapse si žijete jako král.

Foto: archiv Veroniky Dubové

7 Levný luxus

Designová vila na útesu s výhledem na moře nebo přímo se vstupem na pláž tu díky vysoké nabídce stoji extrémně málo. Na webu najdete množství firem  (i českých), které nabízejí komplet služby od pronájmu vil po zapůjčení skútrů, kompletní naplánování dovolených... Prostě všechno, díky čemuž si můžete užít dovolenou bez starostí.

Foto: archiv Veroniky Dubové

8 Místní a kultura

Kultura, hinduismus, víra v karmu, nejen to tu pozitivně ovlivňuje místní obyvatele. Díky tomu jsou všichni vstřícní, přátelští, usměvaví a pozvou vás k sobě domů, na oslavy, pohostí vás, i když mají málo ... Člověk tu i díky tomu dokáže přehodnotit svůj život a uvědomit si, že si neustále (neoprávněně) na všechno stěžuje, i když se u nás žije luxusně.

Foto: archiv Veroniky Dubové

9 Vodopády a jiné aktivity

Neznám jiný ostrov na světě, který vám nabídne více než 22 divokých vodopádů, možnost surfovat, raftovat, projíždět se na kole po rýžových polích, naučit se vařit s místními, koupat se se slony, houpat se nad džunglí, potápět se s parybami nebo zažít skutečně divoký mejdan na pláži.

Foto: archiv Veroniky Dubové

10 Jóga a healthy life

Víte, kam se Julia Roberts vydala najít samu sebe a životní lásku? Do Ubudu. A vy byste tam měli zamířit také. Vezměte si jen batoh, oblíbenou knihu, nechte se unášet zpěvem ptáků v rýžových polích, meditací, jógovými lekcemi a zdravým životním stylem, který na vás dýchá z každého rohu. Otevře se vám tu srdce i mysl.

Foto: archiv Veroniky Dubové

Čtěte dál