Podpořte péči o vlasy

Kolik produktů na vlasy používáte? Šampón, kondicionér a? Ráda bych vás inspirovala, jak vlasy rozmazlovat a hýčkat.

Důležité je do vlasů dostat vyživení a podporu pro lesk před jejich vysušením. Styling za tepla zesiluje funkci produktů. Seznámím vás se svou vlasovou rutinou a produkty, které jsem se naučila používat stejně jako péči o pleť. Našla jsem si značky (a ony mne), jejichž filozofie je mi blízká. Netestují na zvířatech a neobsahují složky, co by vlasy a pokožku zbytečně zatěžovaly. Vypíchla jsem ty nejzajímavější produkty, které ráda používám. Pojďte načerpat inspiraci.

1/ Intensive Treatment / OSTĒ

Stejně jako pleť, i vlasy potřebují masku. Masku značky OSTĒ používám již dva roky. Pro milovníky kokosové vůně je to must have produkt do vaší koupelny. Zamilujete si vůni i krémovou texturu. Maska Intensive Treatment je vskutku hluboce vyživující. Obsahuje samé přírodní složky, jako je např. ricinový olej nebo extrakt z rýžových zrn. Rostlinné látky podporují tvorbu přirozeného keratinu a oživují vlasové pigmenty. Maska dodá lesk i silně poškozeným vlasům. Mnoho z nás dnes ocení také srozumitelný popis složení na obalu. Jedná se o ryze českou značku, která používá bio panenský kokosový olej.

Masku je dobré používat jako intenzivní péči po šampónu. Tedy jednou až dvakrát týdně na šampónem umyté vlasy naneseme masku a necháme působit 30 minut. Udělejte si zábal a během toho, co maska působí, smotejte vlasy do ručníku. Poté masku spláchněte a vlasy vysušte, a nebo ji nechte působit přes noc.

Foto: Ester Tesaříková

2/ Bezoplachové tonikum / COLOR WOW

Značka COLOR WOW přišla s řadou tří vlasových tonik. Každé z nich se zaměřuje na různou problematiku. Společný mají výsledný efekt zdravých, plných a lesklých vlasů. Nanáší se po kondicionéru, na vlhké vlasy a neoplachují se. Doporučuji poté vlasy vyfoukat, díky stylingu za tepla se účinnost produktů znásobí. Dovolte, abych vám všechny tři koktejly představila.

Coconut cocktail

Tonikum, jehož výsadou je, že mění slámu na hedvábí. Leave-in bionické tonikum dodá vysušeným vlasům se sklonem ke krepatění okamžitý lesk a potřebnou vlhkost.

Coconut cocktail vyrovnává strukturu vlasů. Jednoduše řečeno do vlasu navrátí pružnost a zdravý lesk.

Carb cocktail

Tonikum pro objem vlasů. Tento produkt promění jemné vlasy v objem a dodá jim energii.

Kale cocktail

Vlasy posiluje a zanechává je až 2x silnější po prvním použití. Kale cocktail díky vysokému obsahu aminokyselin vlas vyhlazuje, rozmotává a chrání před UV paprsky.

Užitečný tip

Všechny tři koktejly lze společně kombinovat.

Foto: Ester Tesaříková

Další týden budeme pokračovat ve stylingové péči a přineseme vám mnoho dalších tipů.

Čtěte dál