Clean beauty je sexy! Prospěje vaší pokožce i naší planetě

Také máte pocit, že je načase zbavit se černého svědomí i pleťových problémů díky netoxické kosmetice? Objevte clean e-shop s přírodní a bezpečnou kosmetikou, Naqed.cz - naučí vás jak!

Foto: archiv značky 

Představa, že na vás na vaší beauty poličce čekají ráno i večer produkty, které neškodí vám, ani naší planetě, už vás nenechá spát. Skvěle! Vítejte v klubu. Nezbývá nic jiného, než se pustit do prvního kroku! 

Dopřejte si clean beauty swap 

Přechod z běžné kosmetiky na zdravou a bezpečnou clean alternativu nebolí. Nevzdáváte se vypečené slaniny, popových písniček, sladké prokrastinace, ani jiných guilty pleasures, bez kterých je život plný šedi. Clean kosmetika je dnes už stejně účinná a designová jako ta, na kterou jste zvyklí. Rozdíl je v tom, že je vyráběná eticky, bezpečně, bez toxických látek a za férových pracovních podmínek.

Trpělivost přináší ovoce a healthy glow 

Znáte rčení „všechno dobré chce svůj čas“? Při přechodu na clean beauty rutinu si ho zopakujte hned několikrát. Vaše pleť i tělo se musí nejprve očistit, a to s sebou může přinést pupínky, mastnotu nebo nějaký další pleťový neduh. Buďte v klidu, probíhá detox. Hlavní je to nevzdat a znovu si dát seznamovací kolečko se svou pletí. 

Minimální doba, kterou byste měli u produktů vydržet, abyste opravdu otestovali jejich účinek na vaši pleť, jsou tři až čtyři týdny. Pokud tedy nemáte nějakou vyloženě silnou reakci hned po prvním použití nových produktů, vydržte. A opakujte: „všechno dobré chce svůj čas“!

Základní znalost ingrediencí je nutná

Clean beauty není proč se bát, ale vždy je dobré se alespoň trochu orientovat a být informována. Víme, že porozumět komplexnímu seznamu ingrediencí ve vašem čistícím gelu jde bez odborného studia ve většině případů jen těžko. I zdánlivě jednoduchá slovíčka jako je přírodní, green, organické, cruelty-free a zejména rozdíly mezi nimi, může být složité sledovat – protože dosud nemají jasně stanovené normy.

Dát si domácí úkol a zorientovat se alespoň v hlavních skupinách látek, od kterých se držet dál, je vhodné. Malé „taháky“ do kabelky už v dnešní době existují naštěstí i přímo v podobě mobilních aplikací. Pro rychlou kontrolu vašich produktů poslouží třeba aplikace Skin Deep, Skin Ninja nebo Think Dirty. A pro základní informace zkuste například Clean slovníček na Naqed.cz.

Foto: archiv značky 

Technologie nerovná se zlo 

No a ani technologie není nepřítel, kterému se u clean beauty produktů vyhýbat. Právě naopak. Trh i průmysl clean beauty neustále roste a vyvíjí se. Každý rok se rodí nové značky a clean produkty. Slovo technologie nebo laboratoř a nálepka označující výzkum používaný k vývoji vysoce výkonných netoxických produktů není důvodem k zamyšlení, ale k oslavě. Hlavní je to, abyste své pokožce dodali ty nejlepší živiny bez toxinů.

Nemusíte začít ze dne na den

Ono to ani nejde. Clean beauty je navíc o přístupu. Pokud tedy máte plnou kosmetickou taštičku produktů, které sice nespadají do kodexu čisté krásy, vypotřebujte je a nevyhazujte je poloplné a bez rozmyslu. K nové rutině je důležité přijít postupně, a hlavně s rozvahou.

Foto: archiv značky 

Jak na proměnu své beauty poličky?

Začněte ideálně s těmi nejčastěji používanými skincare produkty a s těmi, co používáte na celé tělo nebo s vámi zůstávají po celý den. Cleanser, hydratační krém, tělové mléko, make-up, opalovací krém nebo deodorant by měly být tím prvním, co ve vaší koupelně vyměníte za clean variantu.

Nejste si jisti, kde začít? Postupujte systematicky:

1/ Denní a noční krém 

Znáte svou pleť a víte, co potřebuje. Velmi účinný krém přímo na vaši pleť. Ideálně s příjemnou texturou a vůní. Změny se nemusíte bát! Máme pro vás alternativy, mezi kterými si vyberete. Ať už hledáte něco na suchou a zralou pleť, nebo na červenající se citlivou pokožku.

2/ Deodorant 

Podpaží je jedno z nejcitlivějších míst lidského těla. Dbejte na své zdraví. Tito clean hrdinové vás podrží během sportovních výkonů i stresových období!

3/ Make-up 

Make-upy jsou dalšími pomocníky, kteří nás zachraňují od rána do večera. A navíc jsme si nablízku každý den. Proto je důležité umět dobře vybrat. Naštěstí už existují alternativy bez toxinů, které mají výborné výsledky – krytí, výdrž i look.

#CLEANCULTURE: Jak ji žít?

Žít clean znamená vědomě vnímat svět okolo nás, a při rozhodování se o nákupu a spotřebě zohledňovat potřeby planety a zdraví těla i mysli. Každý má ale volbu. Zatímco pro někoho je mnohem více clean mít produkty v dekompostovatelném obalu, pro někoho jiného to může být fakt, že produkt necestoval letadlem ani lodí.

Nejde o to mít vše, ale hlavně se cítit dobře. Jak rádi říkáme – každý krok se počítá! #THINKCLEAN & GET NAQED!

Čtěte dál