New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Zabojujte proti stárnutí citlivé pleti

Najít ideální péči pro citlivou pleť není samo o sobě snadné, natožpak v případě, že potřebujete současně bojovat proti známkám stárnutí. Značka Oriflame se právě na tuto problematiku zaměřila a s nejnovější linií NovAge Skinrelief je ideálně připravená čelit těm největším výzvám.
komerční článek
——
21. ledna 2022

Foto: archiv značky

Majitelky citlivé pleti (a že jich není málo) dobře vědí, jakých reakcí se od své pokožky v obličeji mohou dočkat, pokud jí něco nesedne. A nemusí jít pouze o kosmetiku. Citlivost se často projevuje rovněž v souvislosti s vnějšími faktory, kterými jsou například znečištěné ovzduší nebo UV záření. Kromě pocitu napjatosti, svědění či pálení se mohou vyskytnout i pupínky, zdrsnělý povrch pleti a mnohé další projevy. Nežádoucí kožní reakce jsou v každém případě důvodem k tomu, aby se „citlivky“ vyhýbaly všemu, co je spouští, včetně kosmetiky. Což není obecně nejlepší strategie, v momentě počínajícího stárnutí už vůbec ne.

Neviditelná opora

Linie NovAge Skinrelief od Oriflame si dala za cíl především zmírnit citlivost pleti a zredukovat vrásky. A přizvala si k tomu rovnou tři inteligentní technologie. V čem spočívá jejich síla? Technologie Ultra Calm povzbuzuje optimální funkce senzitivní pleti, to znamená, že ji zklidňuje, posiluje a obnovuje rovnováhu kožní bariéry. Komplex Dermalift Active se zase nápadně podobá retinolu, takže stimuluje přirozenou tvorbu kolagenu a elastinu, a zlepšuje tudíž pevnost i pružnost pleti. Současně redukuje vrásky a zároveň dbá na maximální šetrnost k pleti. 3D ochranný štít vytváří neviditelnou síťovinu, jež působí jako druhá kůže a pomáhá chránit před škodlivým znečištěním.

Absolutní bezpečí

Pokud má citlivá pleť působit mladistvě a zdravě bez ohledu na věk, vyžaduje péči, která je dostatečně šetrná, aby nezpůsobovala podráždění, ale zároveň je účinná ve smyslu řešení projevů stárnutí. A proto mají přípravky NovAge Skinrelief vyvážené pH, vyvinuté s ohledem na kožní mikrobiom. Složení je pochopitelně bez parfemace, alkoholu a jiných potenciálně reaktivních složek. V neposlední řadě je ve hře i hygieničtější balení – s pumpičkou bez přístupu vzduchu, čímž se podpoří přirozeně trvanlivé receptury sestavené z nejúčinnějších a k citlivé pleti nejšetrnějších přísad.

Pravidelný obřad

Pro zklidněnou a viditelně omlazenou tvář vám proto stačí kombinace pečující řady NovAge Skinrelief a pravidelného ranního a večerního rituálu. Ten zahrnuje důkladné čištění s pomocí Čisticí pěny (499 Kč), která obličej zbaví všech nečistot, a přitom nezapomíná respektovat důležitou kožní bariéru. Pro zmírnění známek stárnutí, tedy vrásek, otoků a pigmentací v okolí očí, nechybí Oční krém (499 Kč) – stačí jednu pumpičku přípravku zlehka vklepat do pokožky. Další krok připadá Séru (799 Kč), které okamžitě zmírňuje stavy spojené se senzitivitou, ale také redukuje projevy stárnutí a zlepšuje pružnost. Finální krok pečující rutiny spočívá v hydrataci a výživě. Během ranní péče má proto přednost Denní krém (699 Kč), jenž kromě postupného vyhlazování jemných linek a vrásek, zklidňování a ulevování stresované pleti současně chrání – díky SPF 30 – před znečištěním z okolního prostředí. Což může být, jak už zaznělo, jedním ze spouštěčů projevů citlivosti. Na večerní péči je v této linii připraven Noční krém (699 Kč), který má za cíl především zklidnit a ukonejšit pokožku před spaním. K pocitu pohodlí však ještě přidává důkladnou regeneraci kožní bariéry, která tím přirozeně získává schopnost vlastní maximální odolnosti.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu