New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Víte, jak na dokonalý nude look?

Styl líčení, který už mnoho sezón bezpečně odolává trendovým „náladám“ a vypadá „jako nic“, je paradoxně jedním z těch nejzáludnějších.
Martina Polachová
——
3. května 2021

Foto: Shutterstock

Vzhledem k tomu, že hlavním poselstvím nahého líčení je působit dojmem, že nalíčená vůbec nejste, je třeba vychytat postupy, odstíny i textury, které vás jednoduše nevyzradí. A také usilovat o to, aby výsledek vyzníval rádoby nenuceně.

Pleťový minimalismus

Docílit efektu přirozeně projasněné, hladké pleti, když právě k takové máte ve skutečnosti daleko, chce důvtip. Záleží samozřejmě na tom, jak moc jste od ideálu vzdálená. Někdo si hravě vystačí s rozjasňující bází, někdo se sjednocujícím tónovacím krémem a někdo bude muset sáhnout po make-upu, ovšem pouze lehce krycím. Pamatujte, že tvář nemá být ani příliš zmatněná, ani dokonale sjednocená, ale má vypadat především svěže. Co tedy nezvládne podklad, dotáhne lokálně korektor. Nejenže vysvítí tmavší zákoutí obličeje, ale dá se s ním v rámci sjednocení zabrousit i na spodní a horní víčka očí a poklepat jím do ztracena i partie pod obočím.

V případě, že se pokožka nepřiměřeně leskne, pomůže mírné (!) zmatnění, zejména v T-zóně. Pudr si na to zvolte spíše sypký a štětcem jej do pleti opatrně vtlačujte.

Ke konturování obličeje je pak ideální kombinace kompaktních pudrů, které lze použít i namísto tvářenky – chcete-li vzhled udržet v zemitých tónech. Jinak není na škodu lícní kosti nepatrně zvýraznit korálovým či narůžovělým zdravíčkem, aby získaly šťavnatost. Se světlejším pudrem se každopádně  soustřeďte spíše na střed, na čelo, na tváře vedle nosu a na bradu, s tmavším tónem zase směřujte k obvodu – ke kontuře vlasů, na strany nosu a také k tvářím pod lícními kostmi, nepatrně i pod hranu spodní čelisti.

Letmý oční kontakt

U očních víček se nabízí zvolit úplnou nahotu, ovšem pokud se na ni necítíte, projasněte zářivějším stínem vnitřní koutky očí (případně prohlubeň nad středem horního rtu) a dále pracujte s matnou zemitou harmonií barev, jež přirozeně splyne s tónem pleti. U někoho může jít do studena, téměř do šeda, u někoho bude tíhnout k teplejší terakotové. Pohyblivé víčko přitom pokryjte světlejší hnědou a k záhybu nasměrujte tu tmavší, s níž lze teoreticky velmi diskrétně kopírovat i linii řas a vykreslit jakoby linku. Pamatujte jen, že tímto už může být „neviditelný záměr“ ohrožen.

Pro zvýraznění řas postačí těm šťastnějším kleštičky a průhledná řasenka. Ostatní budou muset sáhnout po maskaře v černé či tmavě hnědé barvě, se kterou vějířky přibarví, lehce natočí a pročešou. Připomínáme, že nejde o to vykouzlit řasy ala Barbie, protože ty vám nikdo neuvěří…

Ani obočí, další z důležitých bodů rámujících obličej, není nutné precizně dokreslovat či stínovat. Jeho tvar jednoduše pročešte a zafixujte transparentní, případně tónovanou řasenkou, která nenápadně vyplní prázdná místa.

Tón v tónu

Některé nude rtěnky na puse vyznívají nepřirozeně bledě, jiné zase příliš extravagantně, tmavě. Ideál je zkrátka třeba chvilku hledat. Slušivě působí podtóny mírně dorůžova, které se blíží barvě rtů.

Jako nejpřirozenější se přitom jeví polomatný hedvábný finiš, ale pokud dáváte přednost lesku, můžete sáhnout i po tom – okolí bude žít v přesvědčení, že jste použila pouze balzám…

S vykreslováním si příliš nelamte hlavu, konturu klidně vynechte a barvu vťupkejte za pomoci prstů.

Což je ostatně doporučení i pro aplikaci všech ostatních líčidel. Štětce a houbičky pochopitelně odvedou fantastickou práci, ale „final touch“ můžete – kde to lze – přenechat prstům. Teplem textura mírně roztaje a přirozeněji splyne s kůží.

P.S.: Dejte si pozor při kombinování konzistencí jednotlivých šminek – pudrové vrstvěte jen s pudrovými apod.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu