New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Účesy, se kterými zazáříte

Inspirujte se třemi stylingy, které upoutají pozornost rafinovanými detaily a přitom nechají vyniknout krásu vlasů.
Martina Polachová
——
28. prosince 2021

Foto: Shutterstock

Než se pustíte do tvarování účesu, je lepší kadeře umýt a nanést do nich tužidlo – do jemných ve spreji, do pevných si můžete dovolit i pěnové. „Předem je také dobré vlasy trochu ‚zdrsnit‘, aby lépe držely tvar a neklouzaly. Na to je nejlepší pudr ve spreji nebo pudrová pěna, ty pomohou jak s tvarováním, tak i s dodáním objemu,“ radí kadeřnice Martina Malinová z Hair By Martina. 

Propletený culík

Důležité je prameny pevně svázat, s čímž vám pomohou průhledné gumičky, které díky své neviditelnosti nijak nenarušují celkový dojem. K vytvoření stočeného efektu stačí vlasy nad gumičkou rozdělit a ohon vzniklou mezerou protáhnout. Délky pramenů v culíku pak můžete narovnat žehličkou, nebo natočit do vln. „Pokud máte hodně dlouhé vlasy, můžete ohon protáhnout několikrát, a vytvořit tím nadýchaný uzel. Nezapomeňte vlasy trochu povytáhnout, ať naberou objem,“ doporučuje Malinová a vyjmenovává ještě další možnosti. Lze totiž například připevnit zbytek protažených volných vlasů pinetkami, díky čemuž vznikne slavnostnější varianta, skvělá nejen na party ve stylu 20. let. Do účesu se dají rovněž zakomponovat různé ozdoby nebo čelenky.

 

Copánek v hlavní roli

Kombinace culíku propleteného zlatou nití a jemného copánku dodává romantický podtext. Jak účesu docílíte? Uprostřed na temeni oddělte pramen, ze kterého spletete copánek, a ten přichytíte do nízko posazeného, uhlazeného culíku. Omotáte jej gumičkou nebo provázkem tak, aby vám zůstaly dva dlouhé zlaté konce. Následně rozdělíte culík na dva prameny a každý omotáte jedním koncem provázku. Můžete takto pokračovat po celé délce vlasů, nebo obvázat jen horní část. „Kombinace copánku a culíku je vděčná, efektní a má mnoho variant. Místo provázku můžete použít i různé drátky, stuhy nebo mašle. Vždy však mějte na paměti, že méně je více!“ zdůrazňuje odbornice a dodává: „Pro obměnu můžete culík splést do copu, klidně i rybího, který malinko rozvolněte.“

Messy elegance

S vlnitými vlasy se nabízí nejenom nespočet variant stylingů, ale na rozdíl od rovných kadeří vám odpustí i nějakou tu nepřesnost. Základem jsou natočené vlasy, které stačí prohrábnout prsty (nepročesávat hřebenem) a zlehka natupírovat na temeni hřebenem s měkkými štětinami. Následně spleťte, velmi na volno všechny prameny do francouzského copu, jehož konec zastrčíte zespoda pod vlasy a připevníte sponkami či pinetkami. Ve zdobení můžete popustit uzdu své fantazii a zakomponovat květiny, různé spony, anebo celý účes „prošít“ ozdobnou nití.
TIP: Pokud vaše vlasy postrádají přirozený jas, vsaďte na lesk ve spreji. „Aplikuje se na suché vlasy po použití fixačního spreje, a to proto, že ten vlasy naopak zmatňuje,“ dodává na závěr zkušená kadeřnice Martina Malinová.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu