New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Toto by vám po třicítce v beauty rutině nemělo chybět

Odbilo vám 30 a přemýšlíte, zda a co by se mělo změnit ve vaší beauty rutině? Máme pro vás odpovědi!
Ester Tesaříková
——
3. srpna 2021

Foto: Shutterstock 

Jistě nám dá mnoho žen za pravdu, že po třicítce se v životě přece jen alespoň něco a alespoň trochu změní. Většinou se nebereme tolik vážně, jsme více vyrovnané samy se sebou a stejně tak si srovnáme i rituály a návyky. Ujasníme si, jak o sebe skutečně správně pečovat. Posloucháme více své tělo, řídíme se svou intuicí a zkrátka zbytečně nelámeme věci přes koleno. 

Nechte se inspirovat naším beauty guidem zaměřeným na 30+ a možná vyměníte i vy staré za nové, a péči tak posunete o level výš.

Pleť 

Není třeba zběsile nakupovat a zkoušet vše, co na vás vyskočí z Instagramu. Pokusům a omylům s pleťovou kosmetikou je konec a navíc to pleti ani nesvědčí. Proto neplýtvejte penězi a vsaďte na jistotu. Vyberte si salón, či značku, která je vám blízká svou filosofií, složením, nebo dejte na doporučení odborníka. Soustřeďte svou pozornost hlavně na čištění a exfoliaci pleti. Dopřejte jí alespoň jednou týdně peeling a pořiďte si šikovný peeler nebo galvanickou žehličku. Pleť se musí zbavit starých buněk, aby mohla dýchat a všechny další kroky péče o pleť mohly fungovat tak, jak mají. Tito pomocníci s pletí na doma jsou dokonalý vynález. Je to snadné, efektivní a uvídíte, že se zalíbí i dalším členům rodiny.

Bez SPF ochrany už ani ránu. Krém s faktorem by měl být samozřejmostí každý rok. Je nám ale jasné, že ne vždy tomu tak bylo. Rády se opalujeme, milujeme bronzovou kůži od sluníčka, někdy skočíme i na solárko. Všechny to dobře známe. Teď zkrátka není čas na hrdinství, pleť si vše pamatuje, proto je důležité ji chránit faktorem 50, a to v každém ročním období.

Make-up

Slyšely jste o laminaci obočí? Ne? Tak se na ni objednejte. Jedná se v podstatě o trvalou. Praktičnost je k nezaplacení, vaše chloupky budou v tom správném shapu po celý měsíc. Obočí je tak upravené, nabarvené a zafixované. Ráno pouze vyčešete a vyrazíte do světa.

Pravdou je, že s věkem skutečně ubíráme na intenzitě líčení, jsme střídmější. Už není třeba mít všechny body na obličeji vykresleny a zvýrazněny. Zkrátka méně je více. Na co se zaměřit, aby byl make-up noblesní? Vždy by měla být čitelná struktura pleti. Na to nezapomínejte, i když použijete více krycí make-up. Po všech luxusních produktech v péči o pleť není přece co opravovat. Jděte s pletí na trh. Není make-up jako make-up, zkuste zabrousit mezi značky jako Tom Ford, Shiseido, Westman Atelier nebo Vapour Beauty. Vyměňte arzenál, pudrové produkty podarujte, nebo se jich jednoduše zbavte. Vaše pleť chce být, nejen teď, svěží a lesklá. Toho dosáhnete cool multifunkčními líčidly, nejlepší jsou ta od organických značek. Vyplatí se investovat, nehledejte levné alternativy, složení krémových textur se nedá ošidit, jejich kvalita je alfou a omegou vašeho líčení po celý den.

Tělo

Ve zdravém těle zdravý duch. A po třicítce to platí dvojnásob. S věkem přijde rozum, jak se říká, a jde především o psychickou pohodu. Mít se ráda, najít balanc ve stravě, zaměřit se na core – střed těla, na zdravá záda, to je to pravé starání se o sebe sama. Prostě zpomalit, soustředit se na sebe a dávat tělu to, co si zaslouží, a ne pouze to, o co si hlasitě říká. Řešit krásu směrem zevnitř ven. Ne naopak. Nejen vyvážená strava, ale i doplňky dokážou člověku dodat lepší pocit, energii, zlepšit kvalitu vlasů či nehtů a podobně. U výběru doplňků je nejjednodušší dát na doporučení a sledovat složení produktu. Zkuste kolagen, zelený čaj, omegu, probiotika nebo známý Super Elixir.

Další příjemná záležitost je tzv. dry brush. Říká vám to něco? Jde o prokrvení těla a hlavně rozproudění lymfatického systému pomocí kartáče na tělo. Vtip je v tom, že tuto masáž provádíte za sucha. A jako doplnění doporučujeme následně použít tělový peeling, a uzavřít tak celou body proceduru.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu