New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Top výběr nejlepších make-upů na léto

Toužíte po jemném krytí, které vám vydrží celý den i během horkých dnů? Připravili jsme pro vás tipy na lehké make-upy, které vás nezklamou.
Oli Egler
——
8. července 2022

Foto: Profimedia

Teploměr hlásí červená čísla, vlhkost vzduchu dosahuje tropických hodnot a hlazení slunečních paprsků již kolem poledne ztrácí svou něžnost. Naše pleť se tak více potí, stává se lepkavou a ztrácí schopnost udržet make-up na svém místě. Nehledě na to, zda je vaše pleť mastná, nebo ne, potřebujete co nejlehčí a také nejefektivnější krytí, s nímž se budete cítit pohodlně i v tom největším horku.

Zřejmě nejpopulárnějším řešením jsou tónovací BB a CC krémy, které jsou maximálně lehké a zároveň mají hydratační schopnosti. Dobrou volbou mohou být i zabarvené krémy s ochranným faktorem, které slouží jako 2 v 1, jelikož to, co byste v žádném případě neměli podceňovat, je právě ochrana před sluncem. Ta by v letních měsících neměla být nižší než SPF 50. Samostatnou kapitolou je make-up s tzv. „vodovou” texturou, která je maximálně lehká, a tak vhodná pro ty, kteří jsou fanoušky absolutního minima. Pro střední krytí jsou ideální krémy s texturou „lightweight” nebo „tint”, které jsou také maximálně lehké, a zároveň dokáží vyrovnat tón pleti, a dokonce skrýt malé nedokonalosti. Pakliže ale budete potřebovat zjemnit jejich texturu, doporučujeme malý trik – smíchejte make-up s malým množstvím hydratačního krému. Následně stačí zafixovat T-zónu trochou neviditelného pudru, #etvoilà!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu