New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Summer to do list: Jak na hebkou a zářivou pokožku

V létě se většina kosmetických výbav smrskne na pár základních produktů: hydratační krém a opalovací mléko. Pokožka celého těla ale právě v tomto období potřebuje mnohem, mnohem víc. Pojďme si říct, co to „mnohem“ vlastně je.
Kristýna Schafferová
——
21. července 2022

Foto: Profimedia

Zdravé opálení

Začněme hezky na začátku, tedy u produktu, kterého za celé prázdniny spotřebujete největší množství. Opalovací krém užijete nejen během volných víkendů, kdy se cíleně sluníte na dece u vody nebo na zahradě. Protože UV paprsky proniknou i skrze oblečení (každá látka, vyjma té s UV filtry, má v sobě drobné „dírky“, kterými se slunce ke kůži dostane), všichni dermatologové vám během ostrých zářivých dnů doporučí namazat se i pod šaty či halenku. Proč tělu dopřát takovou péči? Jednoduše proto, že pokožce ulevíte od zbytečné zátěže, a ona se pak může věnovat vlastním regeneračním procesům a dalším funkcím, včetně schopnosti zachovávat hydrataci. Pro běžný den ve městě není třeba volit extrémně vysoký ochranný faktor, svůj úkol splní SPF 30, případně i méně. Pokud ale kůži vystavujete slunci intenzivně a dlouhodobě, sáhněte po faktorech vyšších.

Hebká kůže díky peelingu

Kolem krásy a způsobů, jak o ni pečovat, koluje řada mýtů. Včetně toho, že bychom opálenou kůži neměli exfoliovat, protože tím narušíme vytoužený bronz. Pokud ale sáhnete po jemném peelingu a budete ho používat jednou týdně, dosáhnete pravého opaku. Peeling odstraní odumřelé kožní buňky, čímž pokožku vyčistí a rozjasní, navíc sjednotí opálení po celém těle a podpoří také regeneraci buněk. V létě dejte přednost mechanickému peelingu, tedy produktům s brusnými částečkami, jako jsou drcené skořápky, sůl, cukr, kávová sedlina nebo malinová zrníčka. Chemický peeling, jehož součástí jsou kyseliny, může totiž při kontaktu se sluncem způsobit pigmentové skvrny a podráždění.

Suché kartáčování

Na sociální sítě se už dopracoval, teď zbývá jen dostat ho do vaší koupelny. Kartáč na tělo přináší pokožce spoustu benefitů. Kromě toho, že je skvělým exfoliantem, také podporuje krevní oběh. Jakmile rozproudíte krev, ke kožním buňkám se dostane více kyslíku, vitamínů i minerálů, podpoří se tvorba kolagenu a pokožka se hezky vypne. Pozitivní vliv má také na lymfatický systém, který v našem těle funguje jako čistička – odstraňuje z něho toxické látky, a pokud nefunguje správně, může způsobovat nežádoucí otoky. Kartáčování zjemňuje kůži, zmírňuje celulitidu a má úžasný relaxační účinek. Důležité je všechny tahy provádět mírně a směrem k srdci.

Hydratace a výživa

Aby byla pokožka v dobré kondici, potřebuje dostatek vláhy a výživy. Obojí jí dopřejte vnitřně i zvnějšku. Zaměřte se na dostatečný pitný režim a potraviny s vysokým obsahem vody, svůj kosmetický arzenál pak obohaťte o hydratační mléka a speciální tělová séra. A jaké látky v nich hledat? Co se vláhy týče, skvěle poslouží kyselina hyaluronová, glycerin, aloe vera nebo opuncie. Z pohledu výživy pak ve složení hledejte především rostlinné oleje, například kokosový, lněný, olivový, mandlový, a také jeden z nejlepších antioxidantů, vitamín E.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu