New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Přinášíme žebříček aktuálně nejpodmanivějších vůní

Interpretace známých klasik i zcela nové kompozice, které vám zajistí ten nejoriginálnější vonný podpis. Která na nadcházející období vyhraje právě u vás? Sladké mámení, nebo svěží citrusy?
Martina Polachová
——
5. března 2022

Foto: Getty Images

Existuje celá řada parfémů, zbrusu nových i dlouho obdivovaných, kterým není těžké podlehnout. U některých převažují populární dřevité či kouřové složky, některé vás přenesou na jiné místo anebo následují trend vůní „nálad“, jež kombinují aromaterapii s jemnou parfumerií, a dovolí vám vklouznout do nového stavu mysli. Ať už půjde o pocit bezpečí, nebo radostného optimismu.

Ebene Fumé, Tom Ford

Nejnovější vůně z linie Private Blend Toma Forda je velkolepá, odvážná, plná hřejivých pryskyřic. Povzbuzující palo santo, akordy kůže, borovicové jehličí a guajakové dřevo mají zachycovat stav mysli během meditace. Velmi přesvědčivě navodí dojem, že se ocitáte v zakouřeném vyhřátém srubu, který je osvětlený pouze praskajícím krbem.

Cena: 5 750 Kč / EdP 50 ml

N°1 De Chanel L’Eau Rouge, Chanel

Óda na charakteristický květ značky Chanel je postavena na základu z kamélie. Ta sice sama o sobě nijak nevoní, ale její jedinečnost byla inspirací pro vytvoření originálního buketu z jasmínu, pomerančového květu, růže a svěžích ovocných akcentů. Protože se jedná o „mlhu“, esence je pomíjivá, a tudíž si zaslouží opakovaný poprašek během dne.

Cena: 2 870 Kč / 100 ml

Synthetic Jungle, Frederic Malle

V jiskřivé a provokativní kompozici představuje parfumérka Anne Flipo moderní vizi přírody. Aromatickou bazalku zmírňuje čistý květinový akord s nádechem lilie, hyacintu, jasmínu a vše završuje pačuli. Synthetic Jungle má schopnost přenést mysl a v surrealistické džungli vás přivítá s otevřenou náručí.

Cena: 4 200 Kč / EdP 50 ml

A Drop d’Issey, Issey Miyake

Šeřík je v moderní parfumerii vzácností, protože jeho nótu nelze sklidit z květiny samotné. Issey Miyake použil k vytvoření pozoruhodné syntetické alternativy chemii, a tak zde může tato ingredience hrát ústřední roli. Kromě ní vystupuje také pomerančový květ s růží, dotekem badyánu, jasmínu a krémového pižma.

Cena: 2 390 Kč / EdP 50 ml

Erémia, Aesop

Kolekce Othertopias značky Aesop obsahuje trio vůní inspirovaných místy, skutečnými i domnělými. Vrcholem je Erémia, která zavede mysl do divoké, nespoutané pustiny, kde je lidská stopa vydaná na pospas vrtochům přírody. Mix citrusových a zemitých tónů v podobě galbana, kosatce a yuzu evokuje svět, v němž rostlinná síla mechu koexistuje s vlhkým betonem.

Cena: 4 160 Kč / EdP 50 ml

Flora Gorgeous Gardenia, Gucci

Lákadlo do světa fantazie plného radosti obsahuje květy bílé gardénie, jasmínu a rozkvetlé hrušky. Hnědý cukr v základu zajišťuje smyslnou stopu, která však nepůsobí synteticky sladce.

Cena: 2 540 Kč / EdP 50 ml

Baccarat Rouge 540, Maison Francis Kurkdjian

Originální esence sice není novinkou, ale od té doby, co se ukázalo, že je Rihanninou oblíbenou vůní, si jantarová kompozice získala celou legii fanoušků. Mísí se v ní hřejivý základ z šedé minerální ambry s nádechem šafránu, cedru a červeného pomeranče. Vytváří vznešenou, opojnou stopu, za kterou se otáčí hlavy úžasem.

Cena: 5 650 Kč / EdP 70 ml

Libre Intense, YSL

Nový pohled na originál Libre zesiluje napětí mezi levandulí a pomerančovým květem. Přidáním orchideje a tonky získala vůně teplý nádech, vetiverem pak dřevitý, lehce mužný finiš.

Cena: 2 599 Kč / EdP 50 ml

Izia La Nuit, Sisley

K originální vůni Izia, která vznikla před čtyřmi lety, přibyla sestra připravená na večer. Je poctou růžovým keřům ve vlastní zahradě hraběnky Isabelle d’Ornano, spoluzakladatelky značky Sisley. Tato jedinečná květinová směs s černým rybízem propůjčující sladkost, s pačuli a labdanem, které uzemňují základ, je bohatá a chic a je jistou klasikou budoucnosti.

Cena: 4 050 Kč / EdP 50 ml

Roses on Ice, Kilian

Mrazivá a osvěžující vodní vůně zachycuje chuť ginu s limetkou a ledem, doplněných jemným nádechem okvětních lístků májové růže. Ačkoli se v dřevitém základu mísí santalové dřevo s pižmem, je kompozice osvěžující, bez tradičního zimního tepla.

Cena: 4 850 Kč / EdP 50 ml

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu