New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Pojďte s námi nahlédnout do nové parfémářské laboratoře Cartier

Hlavní parfémářka domu Cartier, Mathilde Laurent, si nově užívá luxusní a minimalistickou laboratoř, která se z budovy Nadace Cartier přemístila do srdce pomyslného „zlatého trojúhelníku“ poblíž pařížského Place Vendôme.
Lucie Švábenská
——
10. února 2022

Foto: archiv Cartier

Cartier je sice možná více znám ve světě šperků, ale kromě do detailu zpracovaných třpytivých doplňků zaměřuje své působení také na tvorbu parfémů. Ta se nyní dočkala menšího upgradu – nové laboratoře, a to přímo v Paříži, konkrétně v ulici Rue du Faubourg-Saint-Honoré s výhledem na střechu kostela Madeleine. 

Tvorbě parfémů domu Cartier velí hlavní parfémářka Mathilde Laurent, která se v nové laboratoři jistě vyřádí. Jedná se o místo, kde se v mnoha směrech mísí příroda a chemie, jako je tomu u samotných parfémů Cartier. Najdete zde koutek na pěstování rostlin, terasu pro meditaci ale například i svazky rostlin ponořené do horké vody, které vypadají, že jsou určené k destilování. Což je ale omyl, protože nakonec se po douškách vychutnávají z kádinek v experimentálním prostoru Laborabar, kde dochází k různým kreativním setkáním. Laboratoř ukazuje nový přístup k parfémářství, jež překračuje dosavadní hranice. 

Upustit uzdu vaší fantazii a představivosti je zde velmi jednoduché také díky jedinečnému prostoru, který propojuje všechny umělecké disciplíny, od tvorby parfémů přes street art a fotografii až po hudbu. Kreativní místo jak má být a Mathilde Laurent si ho dotvořila k obrazu svému. Zařídila si ho různým nábytkem s organickými tvary, růžově čalouněnými židlemi a u vstupu vás přivítá plastika nosu jakoby vycházející z omítky (jedná se o odlitek ze sbírky helénského umění pařížského Muzea dekorativních umění). 

Nakoukněte do nové Cartier laboratoře: 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu