New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Odvážný trend léta: zelená manikúra

Odstíny máty, pistácie, oliv či smaragdů mohou na nehtech působit na první pohled divoce, zároveň však nepostrádají šťavnatý podtext.
Martina Polachová
——
13. srpna 2021

Foto: Shutterstock

Zelená manikúra dokáže držet podobně slavnostní nádech jako tradiční červená, jen s tím rozdílem, že je o poznání svěžejší. V kombinaci s letním outfitem z bílého lnu, nebo k černým minišatům každopádně dodává perfektní, elektrizující tečku.

Odstínů zelené se nabízí nespočet, pokud však chcete udržet elegantní vyznění, držte se hlubších „lesních“ tónů. Usilujete-li o neformálnější či hravější vyznění, zaměřte se na světlejší paletu zelené. Může být pastelová a jemná stejně jako duhová či holografická.

Pro všechny, kdo mají ze zelené respekt, je bezpečnou variantou zvýraznění pouze jednoho nebo dvou prstů ruky. O úroveň výš už je nail art v podobě mramorování, experimentů s grafikou, květinových detailů či francouzské manikúry s tmavě zelenými špičkami. Vedoucí pozice se však nevzdává ani ombre, jež patří k nejtrendovějším designům.

Působivá je i kombinace dvou odstínů zelené, kdy se nejprve vytvoří světle zelený podklad a přes to se s pomocí tenkého štětečku vytvoří limetkově zelené linie.

Jakou délku a tvar nehtů zvolíte, je víceméně na vás. K zářivým barvám pouze zkuste napojit podobně jasné líčení očí anebo doprovod v podobě příbuzného odstínu doplňků.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu