New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Nakoukněte s námi pod ruce kadeřnickým expertům a zjistěte, kdo se o vaše potřeby postará nejlépe

V rámci pandemie jsme si uvědomili, že jsme mnoho věcí vnímali jako automatické. Mezi nimi byla jistě také návštěva kadeřníka. Nyní si ale pečlivěji vybíráme, komu se svěříme a čí péče nám padne jako ulitá, a navíc vydrží. My jsme navštívili salon Libor Šula The Salon, kde jsme trochu vyzpovídali místní odborníky.
komerční článek
——
29. dubna 2022

Foto: Petr Kozlik

Během covidové doby počet konzultací s kadeřníkem Liborem Šulou dramaticky vzrostl, klienti totiž opět chtějí někam a k někomu patřit. V případě, že máte požadavky nad rámec zkrácení konečků, je třeba, abyste vyhledali profesionála a značku se znamenitým rukopisem. Zdravé, krásné blond odstíny a elegance podtržená opravdovým luxusem, to by mělo být to, co získáte v salonech Libor Šula The Salon na Vinohradech a na Starém Městě.

Pandemie změnila mnoho věcí, včetně toho, jak přistupujeme ke službám nám dostupným. Jednou z nich jsou kadeřnické salony, jejichž návštěvy si nyní užíváme zdaleka více, když jsme určité období tuto možnost neměli. Své o tom z první ruky ví i renomovaní kadeřníci ze salonu Libor Šula The Salon, kteří zde o své klienty pečují již několik let. My jsme je navštívili a rozhodli se je a jejich dovednosti poznat o něco detailněji. Poradíme vám tedy, ke komu na perfektní kudrlinky a kdo vám zase dodá tu nehezčí zrz. 

Tady jsou, zdaleka ne všichni, ti, kteří salon pyšně reprezentují: 

Italský styl Jany Mynaříkové

Kdyby měl být charakter osoby pojmenován podle oděvní značky, v případě Jany Mynaříkové by to musela být jednoznačně D&G. Temperament jejího kadeřnického rukopisu je nezaměnitelný. V portfoliu Jany běžně nacházíme vlasovou tvorbu od pracných společenských účesů po jednoduchost přirozeně hnědých vlasů zastřihnutých do pevného long-bob střihu. Jana je dáma nejen svým vystupováním, ale i svou duší. Je jako bytost z jiné doby, která vás uchvátí svým citem pro detail i ženskost, jež dokáže povznést styling vlasů na mistrovské dílo. Je to Italka stylem i duší.

Dokonalost střihu s Veronikou Horákovou

Velmi diskutované a věčné vlasové téma jsou dámské krátké střihy. Tuto disciplínu lze označit jako kadeřnické gró, které rozděluje kadeřníky po celém světě na ty dobré a na nenahraditelné. Je velmi tenká hranice mezi tím, kdy je krátký střih perfektně padnoucí a elegantní, nebo kdy vám může spíše vzít než dát. Když už jednou narazíte na kadeřníka jako je Veronika Horáková ze salonu v Dušní ulici, zjistíte, že takto je to „to pravé“. Preciznost a propracovanost svého střihu oceníte ještě dlouho po odchodu ze salonu, a především každé ráno při úpravě krátkého střihu.

Vladimír Mazač potvrzuje, že není barber jako barber

V záplavě všech pražských barberů vyčnívá pánský kadeřník Vladimír Mazač. Kadeřník, který vám nikdy nevybere střih, se kterým se neztotožníte. Kadeřník, který stříhá muže vkusně a propracovává každý detail. Jeho tvorba neujíždí na pomíjivých trendech, spíše se drží elegantní klasiky.

Ženská smyslnost od Kateřiny Smitkové

Žena, která rozumí ženám, pozvedne vaši jemnost a křehkost. Ruku v ruce s mnohaletou prací a vydřenými zkušenostmi jde cit Kateřiny Smitkové pro ženskou smyslnost. Její práce je rafinovaná a také promyšlená. V záplavě dlouhovlásek se cítí jako doma. Její práce je opravdová a sebevědomá.

Detaily u Tomáše Vegha dělají celek

Chcete změnu, ale nechcete, aby to bylo moc výrazné? Poté je tu pro vás Tomáš Vegh ze salonu v Italské ulici. Nenechá vás tápat nebo přešlapovat na místě a vrhne se do odstínu, který vás rozzáří. Máte deset let stejný melír? No a? To není špatně, jen drobná změna odstínu v závěrečném tónování udělá tolik, že byste přísahala na kompletní změnu účesu.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu