New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Kouřové líčení očí z devadesátek je zpátky ve hře

Představte si silně orámované oči tužkou, intenzivní řasenku a tmavé oční stíny. Přesně na to se s námi nyní zaměřte.
Emma Stoddart, Martina Polachová
——
19. dubna 2022

Foto: archiv NUDESTIX

Hlavní trend 90. let je zpět. Vzhled víček nabírá na dramatičnosti, proto sem tam zapomeňte na zářivě světlý třpyt a dopřejte okolí očí smyslný kouř. Vezměte si příklad z Lily James nebo Kendall Jenner, které už na „temnou stranu“ stihly přejít.

Tmavá víčka ovládla nejen červený koberec, ale také přehlídková mola pro podzim/zimu 2022. Zatímco u Armani se kouř soustředil do záhybu oka, u Versace rámoval tmavý stín celé oko a táhl se po stranách až k obočí. Chcete-li tento výrazný trend vyzkoušet, následujte triky vizážisty a ambasadora značky MAC Dominica Skinnera.

Jak vytvořit kouřové oči inspirované devadesátými léty?

„Kouřové líčení očí je sexy a svůdné,“ tvrdí Skinner. „Dodává skrytou sílu, která pomáhá cítit se lépe.“ Lákají vás tato slova kouřové líčení zkusit? Začněte tím, že si vyberete tři tóny očních stínů. „Jeden tmavý, další střední a nakonec buď ještě světlejší, anebo stejné barvy, jako je tón vaší pleti,“ říká Dominic a dodává, že ten poslední může být stejný jako váš pudr.

Nejprve nanesete tmavý odstín – vizážista k tomu doporučuje tužku na oči. „Rozprostřete ji podél linie řas, zapracujte směrem k záhybu víčka a jemně rozetřete doztracena,“ radí. „Dále sáhněte po středním tónu a aplikujte ho přes rozmazanou část tmavé barvy, konkrétně do záhybů víček, a použijte k tomu nadýchaný štětec.“ Zároveň Dominic Skinner doporučuje s pomocí menšího štětce nanést stejný, střední odstín pod oči, podél linie řas.

„Nakonec vezměte nejsvětlejší odstín a veďte ho od záhybů až k obočí,“ říká odborník. Trik ke zdokonalení tohoto vzhledu spočívá v doladění okrajů s pomocí pudru a jemného štětce. „Pudr rozetřete okolo kouřového stínování, což poskytne jemný, hladký vzhled s efektem ala airbrush, který se na červený koberec jednoznačně hodí.“

Jak docílit toho, aby kouřové líčení působilo moderně?

Způsob, jak aktualizovat toto líčení, spočívá v přidání vrstvy s „mrazivým“ efektem. „Jakmile vytvoříte kouřový vzhled, použijte duhový třpytivý stín, jako je Dazzleshadow od MAC. Konečky prstů ho jednoduše vklepejte do středu víčka.“ Skinner potvrzuje, že tato technika dokáže zázraky s každým tvarem oka – opticky jej zvětší.

Jak pojmout zbytek make-upu?

Kouřovým očím sluší minimalismus u zbývajících partií. Dominic Skinner tím myslí přirozené kontury a rozjasnění, upravené obočí, které je lehce vyplněné, a nahé, lesklé rty – jsou-li oční stíny matné. „Pokud chcete svým vzhledem zaujmout jasný postoj, přidejte odvážně výrazné rty.“

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu