New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Jaké jsou klíčové zásady v péči o oční okolí?

Nevěnovat pozornost partii okolo očí má tu nevýhodu, že se takový prohřešek až neúměrně rychle vepíše do vzhledu obličeje.
Martina Polachová
——
12. března 2022

Foto: Getty Images

Kůže v bezprostřední blízkosti očí je výrazně tenčí než na zbytku tváře, a proto se stopy únavy, stresu i přibývajících let projeví nejdříve právě v těchto místech. Nejde přitom pouze o vrásky, na kterých se podílí především mimika a negativní vnější vlivy, jako je UV záření, znečištěné ovzduší atp. Velice častým důsledkem jsou také tmavé kruhy, u kterých hrají roli prosvítající oční cévky, hyperpigmentace nebo výraznější ztráta tuků. Vlivem podráždění, alergických reakcí nebo spánku bez polštáře se pak objevují ještě otoky, eventuálně různé formy ekzémů. Všechny projevy naštěstí mají svá řešení a k nim i ideální prostředníky. Neobejdou se však bez co nejvčasnějšího zásahu a dodržování pěti důležitých zásad.

1/ S citem 

Kvůli extra tenké a značně choulostivé pokožce je třeba veškeré krémy či séra nanášet jemným vklepáním. Optimální jsou pro to prsteníčky, v nichž máte vhodnou úroveň tlaku. Přípravky se zpravidla aplikují pod oči a po jejich stranách, jenom ty, které zpevňují a vyhlazují povislá horní víčka, umožňují nanesení i na vrchní oblouk.

2/ Smývání

Opatrnost se pochopitelně vyplácí i při odličování, kdy je třeba nechat šminky pár vteřin v klidu tát pod vatovým tamponkem napuštěným speciálním odličovačem a teprve potom lehce setřít do stran. Taháním pokožky nebo hrubým třením si jinak přímo říkáte o problém...

3/ UV štít

Nejvyšší ochranu, kterou zahrnují opalovací přípravky, do bezprostřední blízkosti kvůli možné přecitlivělosti očí nedostanete. To ale neznamená, že máte ochranu vynechávat. Spíše se porozhlédněte po očním krému s co nejvyšším SPF určeném na hypersenzitivní pokožku, tedy neparfemovaném, bez zbytečných dráždivých látek. 

4/ Střídmě  

Aby se okolí očí nedostávalo do nepohody častěji, než je nutné, snažte se vyvarovat večerní konzumaci slaných jídel a přemíře alkoholu. Mají totiž tendenci zadržovat vodu, a tím pomoci ke vzniku nevzhledných otoků. Někdy celého obličeje, mnohdy ale výhradně v oblasti očí.

5/ Relax 

S častým namáháním, mhouřením a ostřením mnoho hodin do obrazovky počítače či telefonu jsou nejen oči, ale i jejich bezprostřední okolí ve značném napětí a zaslouží si občasný odpočinek. V zájmu uvolnění tlaku a odplavení únavy pomáhají hřejivé masky nebo relaxační polštářky vyplněné lněným semínkem, které se dají chvilku předem nahřát na topení. Proti otokům pak zabírají naopak chladivé obklady, případně vylouhované sáčky od čaje.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu