New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Jak vypadá ideální beauty rutina během dovolené?

Odpočítávání dnů do vysněného volna můžete vyplnit přípravou kosmetické výbavy. Zvyklosti v péči o sebe mají v době dovolené přece jen trochu jiná pravidla.
Martina Polachová
——
24. června 2021

Foto: Shutterstock

Je samozřejmě otázkou, do jaké destinace se chystáte. Ale protože většina Čechů hladoví po moři a slunci (po letošní karanténě obzvlášť), dá se předpokládat, že na chladný sever zamíří málokdo. A co se konkrétně změní v obvyklé pečující rutině?

Především půjde o pořádnou nálož slunečních paprsků, na kterou kůže není zvyklá. Proto se vyplatí být o krok napřed a připravit se ještě před odjezdem pomocí výživových doplňků na bázi betakarotenu. Nejenže napomohou snazšímu a rovnoměrnějšímu zhnědnutí, ale na slunci pak budou pokožku chránit před volnými radikály a zároveň podporovat její regeneraci. Pozor – neochrání před spálením!

Změna prostředí

V cílové destinaci vás pak čeká trochu jiný režim než obvykle. Ještě ráno sice může vše běžet stejně, tzn. začnete čištěním obličeje od zbytků noční péče, vyloučených toxinů, případně potu a poté pokračujete  krémem (pro náročnější i s „předskokanem“ v podobě intenzivního séra) a přípravkem na oční okolí.

Hodláte-li i na dovolené držet svůj zkrášlující rituál, nabízí se malá zkratka. Namísto make-upu můžete sáhnout po opalováku na pleť s tónovacím účinkem, kterým sjednotíte tvář a současně ji připravíte na slunce – minimálně půlhodinový náskok totiž filtry stejně potřebují. Obočí stačí pročísnout speciální řasenkou, vějířky řas pak tou voděodolnou a na oční víčka, tváře a rty můžete vťupkat krémové multilíčidlo. 

Štěstí přeje připraveným

Kvůli aktivování ochranných filtrů je vhodné nanést s předstihem také opalovací krém na tělo a ideálně i péči na vlasy. Toto trio (opalovák na obličej, tělo a ochranu vlasů) si nezapomeňte s sebou vzít k vodě, protože vrstvy je nutné během dne průběžně obnovovat – otírají se do ručníku, smývají ve vodě atp. Mimochodem, na citlivé zóny, jako jsou uši, nos, rty, pěšinka ve vlasech, existují specialisté v tyčince, které je dobré mít také stále v pohotovosti.

Připomínáme, že v nejinkriminovanější denní době, tedy mezi 11. a 15. hodinou, byste venku pobývat vůbec neměli. Mnoho lidí to sice neslyší rádo, protože tehdy sluníčko nejvíce „dává“, ale tento čas lze krásně využít například k občerstvování.

To nejdůležitější nakonec

Po celodenním slunění vás čeká nejdůležitější fáze, a sice smývání veškerých zbytků opalováků, soli či písku. To samé se pochopitelně týká i vlasů, které hned po umytí ocení buď pár minut v masce, anebo v bezoplachové obnovující péči. Následně přichází na řadu regenerace, takže krém na tělo se zklidňujícím účinkem (např. s příměsí panthenolu, aloe vera) a hydratační pleťová maska, aby se kůže nasytila a opravila případně vzniklé škody.

Nezapomeňte si s sebou přibalit také tělový olej, který jednak pomůže s výživou pokožky, ale také přitažlivě znásobí opálený vzhled. To jen pro případ podvečerních procházek, večeří v restauracích a podobně...

Neočekává se, že byste nějak důkladně stylovala vlasy, přesto je lepší je vždy po umytí prosušit fénem. A protože sluníčkem už tak dostávají docela zabrat, uvítají ochranný přípravek proti působení tepla.

Každopádně vždy, než se večer uložíte ke spánku, zbavte obličej nánosů péče, případně šminek – na voděodolná líčidla mějte extra schopný odličovač – dočistěte a opečujte tvář tonerem a završte to opět kombinací séra (anti-age, regeneračního,…), krému a přípravku na okolí očí.

P.S.: Sbalit si s sebou opalovák a vlhčené ubrousky je možná úsporné a cool řešení, ovšem pokud nechcete v dalších měsících napravovat, co dovolená zpustošila, doporučujeme držet se našeho osvědčeného seznamu.

Co by vám na cestách nemělo chybět?

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu