New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Jak připravit pleť na jaro a léto?

Slunečné dny jsou tady, a i když se zdá, že je zatím sluníčko mírné, už nyní může způsobit řadu nepříjemností. Nikdy není příliš brzy začít sebe a svoji kůži chránit. Jak připravit pleť na jarní a letní počasí?
Tereza Spilková
——
21. dubna 2022

Foto: Getty Images

Jarní slunce se zdá být neškodné, to ale jen do té chvíle, než si všimneme, že se nám po prvním celodenním pobytu venku na pleti objevily skvrnky od slunce a spálení. Stejně jako je nutné vyndat sluneční brýle, je chvíle také na to, abyste přidala na sluneční ochraně své pleti. Teplé počasí si ale připravuje mnohem více výzev. Není to jen o pigmentových skvrnách. Nepříjemně překvapit může také akné, ucpané póry nebo nadměrně mastná pleť. Abyste pleť na slunce a výzvy, které si jaro a léto chystají, dobře připravila, je nutné začít s předstihem. A jak už to bývá v péči o pleť, již včera bylo téměř pozdě. 

Vybavte si kosmetickou taštičku novými produkty, právě nyní je na to ta nejlepší chvíle. Připravit je totiž třeba kůži na celém těle. Od hlavy až po chodidla. Nezapomeňte ani na prevenci, výživu a dostatek vody a vitaminů. Je jaro a vy si zasloužíte jen to nejlepší. Objednejte se na mani pedi, kosmetiku, masáž celého těla, lymfatickou masáž, zajděte do sauny i ke kadeřníkovi. Přichází teplé dny, a tak si je nenechte ničím zkazit. Podnikněte důležité kroky, díky kterým budete vy i vaše kůže toto jaro a léto jen zářit. 

Jak připravit kůži na jaro a léto? 

Peeling

Péče o pleť na jaře začíná peelingem. Během měsíců chladného počasí se nám nahromadila vrstva staré kůže, která právě nyní musí pryč. I proto začněte peelingem tváře i celého těla. Jen když odstraníte starou kůži, může začít růst nová. Kůže bude dýchat a uvolní se také póry. Pokud vždy na začátku jara trpíte na akné, důkladným peelingem můžete těmto nepříjemnostem předejít. Snadno tak totiž z pórů odstraníte všechny nečistoty a předejdete zánětům. Můžete zkusit dry brushing (kdy se za sucha jemnou masáží pomocí kartáče pomalu odstraní stará kůže), horkou vanu a ručník i peelingové kosmetické přípravky, jako je třeba cukrový peeling a další. Ale nepřežeňte to, u peelingu platí, že všeho moc škodí. 

Hydratace

Po odstranění staré kůže je třeba pokožku hydratovat. I když se může zdát, že v období, kdy se více potíte, není hydratace nutná, opak je pravdou. Hydratujte pokožku celého těla a nevynechejte žádný centimetr. Kůže si po dlouhé zimě zaslouží speciální pozornost a péči. Sáhněte po výživném tělovém krému a oleji, který můžete doplnit o hydratační pleťová séra či masky na jednotlivé části těla – od chodidel až po ruce. Pokud se vám zdá, že je váš obličej mastný, zkuste jednou za týden aplikovat jílovou masku, která přebytečný maz pohltí. Také uberte na množství make-upu. 

Vitaminová bomba

Nezapomínejte ani na péči zevnitř. Začátkem jara je dobré naše tělo podpořit pomocí pořádných dávek vitaminů a minerálů. Začněte antioxidanty, vitamin C je klasikou, která nic nezkazí. Vaše kůže ale ocení také beta karoten, který jí pomůže se lépe adaptovat na prudké slunce. Přidá vaší kůži i trochu přirozené barvy, takže nebudete muset spěchat na slunce a předejdete nechtěnému spálení. 

Ochrana a prevence

Ještě než svlékneme i ty poslední vrstvy oblečení a kůži vystavíme slunci jen v plavkách, je dobré se ujistit, že je naše kůže v pořádku. Není od věci nechat si zkontrolovat znaménka, zbavit se různých kožních nepříjemností jako ekzému či rosacey, protože slunce nic neodpouští. Kromě dermatoložky navštivte také kosmetický salon a nechte se hýčkat. Dopřejte si očistnou kúru, výživu a poraďte se, co vaše pleť právě nyní nejvíce postrádá. Nezapomeňte se také zásobit krémy s ochranným faktorem. Chraňte si především tvář, dekolt a hřbety rukou. To jsou místa, která jako první vykazují známky stárnutí. 

Bronz

Konečně přišla vhodná chvíle na trochu barvy. Pokud nejste fanouškem silného umělého opálení, dejte šanci tónovacím produktům, které vaši pleť zbarví postupně a přirozeně, takže si nikdo, včetně vás, nevšimne, že se vaše pleť zabarvuje jemným opálením. Tónovací kapky, séra a fluidy dokáží pleti během několika týdnů pomalu dodat jemný odstín opálení, aniž by se vám na tvářích či rukou vytvořily nehezké skvrny a linie. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu