New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Jak na krásný zářivý úsměv? Vyzkoušejte bělení zubů

Chcete mít zoubky jako perličky? U bělení je základem mít ty správné informace, které vás navedou ke vhodnému a bezpečnému ošetření.
Lucie Švábenská
——
26. srpna 2021

Foto: Getty Images

Mít krásné zdravé bílé zoubky chce každý z nás. Ne vždy tomu tak ale je, ať už kvůli častým antibiotikům, špatným návykům jako je například časté pití kávy a kouření, nebo zkrátka máte od narození špatnou sklovinu a barva, i přes dokonalou péči, není taková, jakou byste si přáli. V dnešní době je už naštěstí mnoho řešení, jak s tím bojovat a svou vysněnou barvu chrupu získat. 

Kdy se do bělení pustit a kdy nikoli? 

Bělení bohužel není vhodné vždy a pro každého. Základem je podstoupit kontrolu u svého zubního lékaře a také dentální hygienu. Ujistit se, že jsou zuby i dásně zdravé a připraveny na zkrášlení. Nikdo totiž nechce mít sice bílé, ale nezdravé zoubky, že? Jestliže máte zubní kaz, parodontózu nebo jiné potíže, bělení v tu chvíli nedoporučujeme. Překážkou jsou také korunky či tzv. bílé výplně, které zkrátka nevybělíte. Je tu však další faktor, který bělení tak úplně nenahrává do karet – slabost pro cigarety či potraviny a nápoje, které na chrupu zanechávají stopu v podobě pigmentů (borůvky, červená řepa, cola, káva, čaj, červené víno apod.). V tom případě pak ani po bělení nečekejte zázraky. 

Domácí bělení, jedna z variant 

Mnoho lidí sklouzne k domácímu bělení, ať už z lenosti objednávat se k odborníkovi, ze zvědavosti bělení pouze zkusit, nebo kvůli finančnímu omezení. Existuje mnoho variant a produktů na domácí bělení, my doporučujeme například Smilepen, Toothy či iWhite. Tím to ale nekončí. Kromě kvalitních bělicích produktů je třeba také dodržovat pečlivou zubní hygienu (čištění zubů i mezizubních prostor alespoň dvakrát denně), včetně užití bělicí pasty a ústní vody, které účinky bělicí kosmetiky znásobí, podpoří a udrží delší dobu. 

Svěřte se odborníkům

Tou nejlepší volbou je ale vždy péče odborníků, nebo alespoň kombinované profesionální a domácí bělení. Domácí bělení je jistě varianta, která je časově i finančně dostupnější. Není ale tak účinná a šetrná jako kvalitní profesionální bělení v rukou lékaře. Určitě vám poradí váš zubní lékař, zda by vám bělení vůbec doporučil, a také, jestli ho můžete podstoupit přímo u něj. Variant je však mnohem více. Bělení zoubků provádí i mnoho zkrášlujících klinik. Nově se kombinovanému bělení věnuje například Bomton Clinic, kde se svěříte do rukou profesionální doktorky, která provede profesionální bělení zubů pomocí přístroje Philips Zoom. Tato přibližně dvouhodinová procedura patří mezi nejlepší a nejžádanější na světě. Zaručuje osvědčenou, bezpečnou a bezbolestnou metodu bělení zubů. Funguje to tak, že bělicí gel ve spojení s lampou rozkládá pigmentace v zubním dentinu, žluté pigmenty jsou odstraněny a zuby získávají opět svou původní barvu. Po zákroku na klinice následuje ještě menší práce doma. Ačkoliv hned po ošetření odcházíte s bělejšími zuby, i o několik odstínů, celý proces dokončí domácí péče. Ještě před bělením vám lékařka udělá otisky, díky kterým vytvoří na míru tzv. nosiče, do nichž si po následující týden na hodinu denně natřete bělicí gel a nasadíte. Tato následná péče vám zoubky ještě o něco více vybělí. Pokud vám gel zbyde, můžete si takto barvu upravovat, kdykoliv ucítíte potřebu.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu