New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Jak dosáhnout efektu přirozeně zářivé a zdravé pleti? Zkuste trend cloud skin

Glowy, zdravá a přirozeně lesklá pokožka se sotva znatelným a maximálně jemným stínováním. Trend cloud skin je dalším z řady líčení, které klade důraz na přirozenost. Jak se doma snadno nalíčit, aby byla vaše pleť krásná a lehce prozářená jako obláčky?
Tereza Spilková
——
13. dubna 2022

Foto: Getty Images

Poslední roky je líčení především o zdůraznění přirozené krásy. Žádné tlusté vrstvy ani snaha změnit vlastní rysy k nepoznání. Zdraví kůže sice začíná u péče, pokud však poté na pleť nanesete dvě pumpičky make-upu a navrch ještě přidáte vrstvu korektoru, může veškerá předchozí péče přijít vniveč. Proto je dobré s následným líčením šetřit, aby pleť po celý den co nejvíce dýchala. Trend cloud skin se rozšířil během pandemie a je odpovědí na řadu potíží, které nás během covidového období potkaly. A ano, i zde hrály důležitou roli webkamery. Obličej na obrazovce totiž trochu ztrácí dimenzi, zdá se plochý a zároveň je vidět jakýkoliv lesk i mat, který je tam, kde by neměl být.

Z těchto důvodů se líčení, a především stínování muselo přizpůsobit novým podmínkám, ve kterých naše pleť existuje. Cloud skin nemá nic společného s hitem z korejské krásy cloudless skin, která se zaměřuje na péči zevnitř a má z pleti vyhnat i ten nejmenší pupínek. Toto je naopak o té vnější, ale se zachováním maximální přirozenosti. A vypadá skvěle i mimo neúprosné oko kamery. Hru světla a stínu, která se na vaší tváři rozehraje, vám bude závidět i obloha nad havajskou Mauna Kea. 

Jak na to? 

O co se jedná? 

Jak může název napovědět, cloud skin je inspirován oblohou. Především potom mraky. Nejedná se ale o žádné dramatické stínování. Naopak. Vychází se z toho, jak se světlo jemně láme a proniká skrz mraky. Jde tedy o mírné, citlivé stínování s důrazem na prosvícení středu obličeje tak, aby tvář působila plastičtěji a vystupovala do popředí. 

Jak na to? 

Celý princip stojí na míchání produktů různých textur, a to jak péče, tak líčení. Pracuje se především se třpytem, leskem a matem. Základem je dokonale připravená a hydratovaná pleť. Pokožka by měla působit vlhce, proto můžete po vydatném hydratačním krému přidat trochu oleje s lehkým třpytem. Poté naneste slabou vrstvu make-upu. Dejte si pozor, aby byl dokonale rozetřený. Pro co nejlepší výsledek je dobré si k ruce vzít štětec buffer. Potom si jemně přepudrujte T-zónu a prohlubně tváří. Na závěr můžete pomocí rozjasňovače přidat trochu záře na spánky, oční víčka a hranu čela. Nebo ho smíchejte s trochou tvářenky a naneste na jablíčka. Pak bude vaše tvář působit ještě zdravěji. 

Proč to vyzkoušet? 

Tento styl líčení sluší každému. Dá se přizpůsobit všem odstínům i typům pleti. Je odpovědí na skleněnou pleť, glass skin, která byla velkým trendem dříve, ale bohužel se příliš neosvědčila během Zoom callů. I proto je cloud skin perfektní pro dny, kdy vás budou čekat jak schůzky IRL, tak ty online. Nebo tehdy, kdy se plánujete hodně fotit. 

Jaké produkty použít? 

Zaměřte se především na takové produkty, které vám vyhovují. Nevrstvěte je na sebe rychle a nechejte každý chvíli vstřebat. Hydratační krém nejprve pořádně vmasírujte do pleti, počkejte pár minut a až poté naneste lehký olej, který neucpává póry. Vyhněte se příliš hutným a mastným produktům. Následně vyberte lehký make-up, nejlépe v tyčince. Rozjasňovač i pudr by měly mít sypkou texturu. 

Na co pozor? 

Pokud se vaše pleť snadno mastí, mohl by olejový podklad hrát proti vám. Jestliže máte obavy, že by vaše pleť byla až příliš mastná, zmíněné produkty vynechejte. Jelikož cloud skin stojí na tom, že jsou některé části vaší tváře zmatněné, bude možná třeba je přes den několikrát znovu přepudrovat. Obzvláště, pokud vás bude čekat online meeting. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu