New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Do ásan stylově: Jak vybrat správnou jógamatku

I když ve většině jóga centrech nabízejí podložky k zapůjčení, na domácí cvičení potřebujete vlastní. Správně vybraná jógamatka vás podrží v každé ásaně a bude parťákem na každodenní cvičení, ať už patříte mezi začátečníky nebo pokročilé.
komerční článek
——
8. ledna 2021

Foto archiv Karma Passion

Podle čeho si vybrat tu správnou? Existuje celá řada druhů, tvarů, materiálů i designů. Provedeme vás výběrem. Pro začátek si zodpovězte pár důležitých otázek. 

Jakou jógu cvičíte nejčastěji?

Na dynamičtější typy jógy sáhněte po protiskluzové úpravě, na klidnější jógu, která je spíš statická, zase oceníte měkkou a silnější podložku. Preferujete-li hot jógu, vyberte si speciální podložku, která saje pot, nebo svou klasickou podložku ještě přikryjte ručníkem.  

Jaký máte typ postavy? 

Pokud jste vyšší, oceníte prodlouženou délku jógamatky. Velmi štíhlé ženy a ty, které mají problémy s klouby, se budou při cvičení cítit pohodlně na silnější podložce, která klouby chrání před otlačením. 

Kde cvičíte nejčastěji? 

V tělocvičně a doma, kde cvičíte na lině či parketách, vám postačí tenčí podložka. Pokud ale preferujete cvičení venku, bude lepší silnější varianta, která vás ochrání před nerovnostmi terénu. Pokud jste pořád v pohybu a vozíte jógamatku i na cesty, odlehčená cestovní varianta bude to pravé. 

Tip: Jógamatku na cesty nejlíp sbalíte do speciálního vaku. Originální jógová taška a kabelka v jednom značky Karma Passion je vyrobena z recyklovaných plastových lahví a má sametově hladký povrch. Kromě podložky se do ní vejdou také všechny další nezbytnosti, které během dne můžete potřebovat. 

Jste začátečnice, nebo praktikujete často?

Pokud se s jógou teprve oťukáváte, možná pro začátek dáte přednost levnější podložce. Až si na cvičení vytvoříte zdravou závislost, investujte do kvalitní podložky, která splní vaše estetické i funkční potřeby. 

Nezapomeňte na design

Abyste jógamatku ráda vytahovala a cvičení si užila, musí se vám také líbit, to je jasné. Klidnější meditativní typy sáhnou po jednobarevné variantě nebo po decentním mandalovém vzorku, vášnivé cestovatelky ocení například vzor marockých dlaždiček nebo tropických rostlin a romantičky si zamilují něžný vzor lapače snů nebo květin. 

Tip: 3,5 mm podložku Karma Passion zdobí květy pivoňky, které patří mezi nejoblíbenější vzory. Zatímco spodní část podložky je vyrobena z přírodního kaučuku, horní část tvoří savý jógový ručník vyrobený z recyklovaných plastových lahví. Díky této podložce bude jógová praxe v souladu s přírodou a budete zahaleni do závoje pozitivní energie. Doplnit ji můžete i jógovou taškou ve stejném designu. 

Zažívejte nekončící vášeň s Karma Passion 

Karma Passion vyniká na trhu především svými podložkami na jógu prvotřídní kvality, které na českém trhu nemají konkurenci. Vybrat si na Karma Passion mohou jogíni a jogínky jakékoliv úrovně.

Produkty Karma Passion spojuje nádherný design, precizní provedení, zero waste a ekologický přístup, absolutní spolehlivost a láska ke všemu živému. 

Pro zakladatelku Karma Passion Petru byla jóga a cestování nikdy nekončící vášní, a tak se před pár lety rozhodla, že se pro ni stanou životní cestou a živobytím. Založila firmu, která je na (nejen) české jógové sféře známá pro své nádherné osobité produkty spojené s jógovou praxí a udržitelným životním stylem. 

Užívejte si spolu s Karma Passion jógovou praxi stylově a v souladu s ekologickým přístupem a bez kompromisů.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu