New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Co dělat, abyste měla krásnou pleť i po probdělé noci?

Jak probudit a nastartovat pleť po noci bez pořádného spánku?
Tereza Spilková
——
16. listopadu 2021

Foto: Shutterstock                                      

Že spát do krásy není jen mýtus, už všichni dobře víme. Bez kvalitního spánku si nemůže mozek, tělo ani naše pokožka pořádně odpočinout a zregenerovat se. Nedostatek spánku nám pak naše pleť dává najevo výraznými signály. Vrásky, záněty, projevy akné a zhoršené hojení je jen malý výčet toho, na co se můžeme „těšit“. Zkrátka přesně to, co tolik nemáme rádi. Bezesné a probdělé noci ale patří k životu. Ať už je protančíte na večírku, nebo proležíte v posteli, ráno poté bývá dost náročné. To však neznamená, že to na nás musí být druhý den hned na první pohled vidět. Vaše tvář nemusí prozradit o nic víc, než si sama přejete. Je čas na pořádnou damage control. 

Jak probudit a nastartovat pleť po probdělé noci? 

Hydratace zevnitř

Po noci beze spánku je potřeba ráno především doplnit hydrataci. Ihned jak vstanete, vypijte sklenici vlažné vody a během dopoledne pak nezapomínejte hydrataci doplňovat. Držte se čisté vody (pro chuť můžete přidat okurku, nebo lesní ovoce, ale ne citrusy) a vyhněte se slazeným nápojům. Sladké nápoje rozhodí vaši hladinu cukru v krvi a vy budete ještě unavenější. 

Refresh

Potom je na čase probudit sebe i svou pleť a připravit se na celý den. Nejprve obličej opláchněte studenou vodou. Oplachujte jej i několikrát, dokud vám to nebude trochu nepříjemné. Pleť se díky studené lázni napne a prokrví. Teď je také ta pravá chvíle na rychlé cvičení. I když se to bude zdát nemožné, zkuste si dát dvacet minut rychlého cardia nebo jógy. 

Pryč s přebytečnou vodou

Napuchlé oči, tváře a krk jsou po dlouhých nocích téměř garantovanou záležitostí a možná, že i svaly ve vašem obličeji budou trochu v křeči. Na odvodnění, uvolnění a nastartování pleti je skvělá rychlá masáž. Zkuste třeba zázračný čínský kamínek gua sha. Tím nejprve přejíždějte po krku směrem nahoru, abyste rozproudila lymfu. Poté přejděte k obličeji. Záhyby kamene přejíždějte jemným tlakem kontury obličeje směrem od středu ven. Tak odvedete vodu z tváří pryč a uvolníte napjaté svaly. Ještě před masáží nezapomeňte obličej namazat přírodním olejem, abyste si masáží nezpůsobila další vrásky. 

Hydratace

Po masáži je čas na pořádnou dávku hydratace zvenčí. Gelové masky pod oči a pořádná dávka hydratačního krému by měly zvládnout dostat pleť z toho nejhoršího. Pokud budete mít chvíli, nebojte se pleti dopřát třeba i vitamínovou masku či sérum. Skvěle též působí přípravky s obsahem kofeinu. Na závěr nezapomeňte na ochranný faktor. Hydratovaná pleť vždycky působí zdravě a odpočatě, takže to, že jste toho příliš nenaspala, už na vás nic neprozradí. 

Boost vitamínů

I když po dlouhé noci máme tendenci sahat spíše po rychlé energii, tedy hlavně sladkém a nezdravém jídle, vydržte a dopřejte tělu pořádnou dávku vitamínů a minerálů. Ovoce, zelenina, probiotika, vláknina, jednoduchý protein a hodně vody. A další noc hlavně brzy do postele. Vaše pleť vám bude vděčná. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu