New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Co by vám nemělo chybět v základním vybavení vašeho make-up kufříku?

Make-up nabízí možnost cítit se pokaždé jinak. Jednou svůdně s výrazným kouřovým líčením, podruhé sexy a sebevědomě s perfektními rudými rty či romanticky v jemném růžovém nebo nude líčení. Co by vám ale nemělo chybět v základní výbavě?
Ester Tesaříková
——
12. května 2021

Foto: Shutterstock 

Make-up necessities? Doporučení a tipů na make-up produkty je nepřeberné množství. Více než dost. Možná někdy až moc, že? Stačí brouzdat Instagramem a najednou zjistíte, že chcete vyzkoušet to a tamto, že trendy už je úplně něco jiného, než máte doma, a že asi potřebujete dokoupit další produkty. V ten moment vám přijde, že to, co máte doma, vlastně není taková pecka a víc parády uděláte s novinkami, které doporučují influenceři. Největší svízel ale nakonec je, že spousta žen neví, jak všechny ty top make-upové produkty jednoduše a funkčně používat. Kvanta líčidel pak doma akorát leží ladem a jejich expirace běží.

Síla je v základu

Nejlepší volbou je vsadit na základní make-up kit, a neplýtvat tak produkty, ani penězi. Zvolit si pár funkčních produktů, se kterými vykouzlíte každý den přirozený a svěží make-up, a to dokonce za pár minut. K tomu si následně každou sezonu můžete dokoupit nějakou novinku, která vás nejvíce láká, a je to. 

Výběr odstínů očních stínů, rtěnek a make-upu je individuální. Je ale pár líčidel, které jsou sázka na jistotu a hodí se do každé make-upové tašky. S přicházejícím létem vaše pleť ocení hydratační tónovací krém s SPF. Vyzkoušejte například Day Wear Tint od Estée Lauder, který má svěží okurkovou vůni a faktor SPF 15, nebo si dopřejte C+C Vitamin Sheer Fluid od španělské značky Natura Bissé. Tyto tónovací projasňující krémy si oblíbíte nejen pro jednoduchou aplikaci, ale také multifunkčnost. Jednoduše si je přimícháte do vašeho make-upu a nanesete prsty či štětcem. Pleťovku vždy dokončete concealerem pod oči (který je dobré používat i s tónovacím krémem). Ideální je opět volit hydratační texturu, která vás nezakituje a textura pleti bude stále vidět. Kruhy pod očima a projasnění docílíte například pomocí Double Wear Brush On Glow BB, Estée Lauder. Doporučujeme volit mezi odstíny 1C, 2C, 1W, 2W.

Hra barev a užití

Mezi must have produkty rozhodně patří i All Over Colour od značky (M)anasi 7, který rozhodně využijete a líčení s ním je jedna báseň. Jde o líčidlo, které má mastnou texturu, lehce se na pleť nanáší prsty a poslouží jako tvářenka, líčidlo na rty a také na oči. Pořiďte si ideálně dva kelímky – studený a teplý odstín, které budete míchat dohromady. Líčení se v mžiku stane barevnou hrou.

A co oči? Existuje něco univerzálního, co lze jednoduše použít na líčení očí každý den a nestrávit nad tím půl hodiny? Samozřejmě. Kde je psáno, že aby se žena uměla nalíčit, musí zvládat sofistikované kouřovky, na které potřebuje čtyři štětce a objemnou paletku stínů? To už je přežitek. V jednoduchosti je krása a v líčení to kolikrát platí dvojnásob. Všechny značky, které se pyšní krémovými multilíčidly, mají v repertoáru i krémové nebo tekuté oční stíny. To nejjednodušší co je. Nanesete, prsty rozmažete do ztracena a můžete vyrazit. 

Paletky jsou ale přece jen někdy na pořadu dne. Neměla by vám chybět ta, která zastane jak konturování pleti, tak líčení očí. Přírodní tóny jsou sázka na jistotu. Doporučujeme Dior Backstage Contour Palette. Líčení očí pak už jen dokončí kvalitní řasenka. Vybírejte podle svých řas, očí nebo dle složení a typu kartáčku. Někdy je to věda zvolit tu pravou, třeba si vyberete z našich tipů, které jsme sepsali zde. Líčidlo, které dovrší váš dokonalý pohled, nikdy se neztratí a používá ho každá druhá žena, je bezbarvý fixační gel na obočí, na který je třeba nezapomínat. 

Poslední must haves, které byste měli v základu mít, jsou produkty na rty. Nejlepší vazelína na rty na trhu je Eight Hour Cream od Elizabeth Arden. Do každé kabelky se také hodí hydratační balzám na rty, který je zvláční a jemně natónuje váš přirozený pigment.  

Zdokonalte se v péči odborníka

A to jsou všechny základní produkty. Takové, které si každá žena obstará i online a sama. Pro pokročilejší líčící skills je již ale vhodná osobní konzultace. Ve výběru make-upů a rtěnek je mnoho proměnných – podtón pleti, barevná typologie a také samotná osobnost. Proto je dobré dopřát si osobní konzultaci v podobě make-up kurzu, kde si ujasníte make-upové kroky, vytřídíte a doplníte vaše produkty, a především si líčení zamilujete, protože vám bude dohromady dávat smysl jako nikdy předtím.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu