New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Cítit se krásnější nikdy nebylo jednodušší

Přirozenější vzhled, nové výplňové materiály, minimalizace jizev a zkrácení doby rekonvalescence. To je jen zlomek toho, co přináší novodobá estetická chirurgie.
komerční článek
——
9. července 2021

Foto: Shutterstock

Vylepšení svého vzhledu je díky možnostem dnešní doby takřka běžnou záležitostí žen, a to napříč mnoha generacemi. Podle Karla Urbana z Kliniky Esthé lidé postupně zjišťují, že estetická chirurgie není pouze pro celebrity či rozmarné ženy, jak byla dříve často prezentována. Spektrum pacientů je nyní už různorodé: „Od vrcholných manažerek, ředitelek a známých osobností až po ženy, které denně potkáváme na ulici, v kanceláři či obchodě.“

Především uplynulý rok se ukázal jako perfektní doba pro všechny, kdo se rozhodli vydat vstříc krásnějšímu já – kliniky nabízejí on-line konzultace, práce z domova umožňuje rekonvalescenci bez výčitek, roušky pomáhají bezprostředně po zákroku zakrýt prozatímní nedostatky.

„Na estetické úpravy samozřejmě chodí převážně ženy, ale ani tato oblast již není pouze jejich doménou a naše služby využívá stále větší procento mužů. V současné době tvoří přibližně 20–25 % našich pacientů.“ U silného pohlaví se dostávají do popředí především operace víček, dále pak úpravy nosu, zmenšení prsů, liposukce či facelift.

MUDr. Karel Urban z Kliniky Esthé

Jaké zákroky hrají prim u žen a které trendy v dnešní době ovládají operační sály? 

Jaké zákroky jsou v dnešní době nejžádanější?

Z estetických operací patří na Klinice Esthé k nejžádanějším zákrokům operace prsou, a to jejich zvětšení, modelace či zmenšení; dále operace očních víček a obličeje. Velký zájem je též o liposukce, operace nosu a úpravy břišní stěny. Druhy výkonů se liší podle věkových kategorií. Například na zvětšení prsou chodí nejčastěji ženy od 20 do 40 let, na modelaci prsou obvykle až po dětech, na operaci víček od 40 do 70 let, na facelifting mezi padesátkou a sedmdesátkou, na operace nosu mezi 20. a 30. rokem života.

V čem se plastická chirurgie posunula vpřed?

Co se týká nových trendů v plastické chirurgii, pokračuje rozvoj minimálně invazivních výkonů spolu s užitím nových technických postupů a moderních technologií, jako jsou endoskopické metody, nové výplňové a fixační materiály, nové typy laserových a ultrazvukových přístrojů a podobně. Cílem všech těchto moderních postupů je minimalizace jizev, bezpečnost operace, optimální finální efekt výkonu a maximální zkrácení doby rekonvalescence.

Jaké nové zákroky nabízíte nyní na klinice?

V poslední době provádíme na klinice čím dál více výkonů spojených s přenosem tukové tkáně. Jedná se o zákrok, při kterém je pacientovi odsát tuk z určitých partií těla, následně je speciálně zpracován a při témže výkonu zpět aplikován pacientovi do konkrétních oblastí, které chceme vyplnit či zvětšit. Nejčastěji se přenos tuku (fat transfer) používá pro doplnění a mírné zvětšení prsou, úpravu asymetrie prsou, vyplnění vrásek v obličeji, zvětšení rtů či vyplnění prohlubní nebo deformit různých částí těla.

Pozorujete i změnu v požadavcích na jednotlivé zákroky?

Naštěstí žijeme v Evropě, kde u klientek převažují umírněné a rozumné představy o finálním výsledku estetického zákroku. Samozřejmě se občas setkáváme s extrémními požadavky a nereálnými představami, ale není to časté. V poslední době proto nepozorujeme nárůst požadavků na výrazně větší velikost prsních implantátů či jiné výkony s extrémním a nepřiměřeným efektem. Většina našich klientů za námi chodí s přáním co nejpřirozenějšího výsledku operace.

Více informací zjistíte na www.esthe-plastika.cz

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu