New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Chystáte se vyrazit v mini? Poté je čas vzít nožky pořádně do hladka a nevynechat ani chloupek

Aprílové počasí už své škádlení pomalu vzdává, a tak je odhalování nohou v minisukních či kraťáskách na spadnutí. Jste na to dobře připravená?
Martina Polachová
——
8. dubna 2022

Foto: IMAXtree

Se stoupajícími teplotami půjde nemilosrdně na světlo vše, co se dalo až doposud šikovně skrývat pod vrstvami oblečení. Kdo si tedy nechce střihnout ostudu, bude muset urychleně zakročit a zbavit nohy nežádoucího porostu. Jenom musí zvolit metodu či postup, se kterým se k cíli dopracuje jak rychle a efektivně, tak ale především bez podráždění. Proto, pokud nemáte svůj osvědčený postup, dejte na naše rady.

Díky tomu, že na dolních končetinách nebývá kůže tolik citlivá, můžete zvolit epilační techniky (vytržení chloupku i s kořínkem), tzn. strojek, vosk nebo cukrovou pastu. Jsou sice obecně nejbolestivější, ale jednak to právě na nohou jde lépe snášet, jednak se zbavíte porostu na delší dobu. Bohužel u těchto metod zároveň hrozí – navíc v případě, že není pokožka zvyklá, nebo se kůže hodně tře (např. v tříslech) – podráždění pokožky. Jak vypadá první pomoc?

Help! Aneb co dělat, když po epilaci kůže naříká?

Velice rychle zabírá studená sprcha anebo gelový sáček či kostky ledu obalené ručníkem přiložené na inkriminovaných místech. U partií, kde se schyluje vyloženě k zanícení, lze použít dezinfekci, ovšem jen lokálně, kvůli tomu, že má tendenci vysušovat. Po ošetření je pak vždy vhodné sáhnout po zklidňujícím hydratačním přípravku, který nedráždí a může být na přírodní bázi.

Častým následkem epilace, někdy to však umí způsobit i depilace (holení), bývá bolestivé zarůstání chloupků. V principu jde o to, že nově rostoucí chloupek nedokáže prorazit svrchní vrstvu pokožky a začne směřovat do strany. Netrvá to dlouho a kůže se v daném místě nadzvedne, zčervená a většinou i bolestivě zanítí.

Ideální prevencí je peeling, kterým odstraníte odumřelé buňky a zvýšíte šanci, že chlupy prorazí a nezarostou. Po gomáži je ideální pokračovat teplou sprchou či vanou, která pokožku změkčí, otevře póry a uvolní chloupky. S pomocí kartáčku je důležité je načechrat, aby na kůži neležely. No a při de/epilaci se pak snažit postupovat po směru růstu.

Další metody kromě epilace? 

Z dalších metod, kterými lze rychle, v zásadě bezproblémově a s dokonalým výsledkem docílit super hladké pokožky, je buď klasické holítko nebo depilátor. Zásah je však nutné poměrně často opakovat a v namáhaných místech se rovnou připravit na podráždění či zarůstání.

Konečně, ačkoli taky ne bezchybným řešením, je pak laser nebo IPL epilace, při nichž chloupek zcela vypadne a máte na dlouho po starostech. Nevýhodou je, že se nedá aplikovat na všechny odstíny chlupů ani pokožky, musí se několikrát opakovat a nepatří k nejlevnějším.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu